ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

dezodoranty

Dezodorant gwarantuje świeżość przez cały dzień. Najlepsze dezodoranty potrafią zapewnić ochronę nawet do 48 godzin. Doskonale też niwelują nieprzyjemne zapachy oraz ograniczają wydzielanie potu. Stosowanie odpowiednich dezodorantów gwarantuje, że będziesz czuła się pewnie o każdej porze dnia.
Proces pocenia jest normalną funkcją fizjologiczną naszego organizmu. Pocenie się to nic innego jak dyfuzja, poprzez powierzchnię naskórka, pary wodnej pochodzącej z głębszych warstw skóry. Chroni, ale jest także organem wydzielniczym. Dziennie z naszego organizmu wydzielana się około dwóch litrów płynów, z czego część usuwana jest przez skórę – za pomocą gruczołów potowych.
Sam pot jest prawie bezzapachowy i nie sprawia większego problemu, o ile nie wydzielany jest zbyt obficie. Nieprzyjemny zapach pojawia się w wyniku jego rozkładu, który wywołany jest przez mikroorganizmy. Dochodzi do niego dość szybko, szczególnie w okresie letnim. Można wyeliminować ten problem z pomocą odpowiedniego działania antybakteryjnego.

Dezodorant – najlepsza ochrona dla Twojej skóry!

Dezodoranty stosowali już 5500 lat temu Chińczycy. Używano wówczas minerałów z zawartością glinu (aluminium).
Decydując się na dezodorant powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jego zapach, ale również skład, który powinien chronić wrażliwą skórę przed podrażnieniami spowodowanymi szorstkimi ubraniami, a także goleniem maszynką.
Klasycznych dezodorantów powinni używać ci, którzy pocą się umiarkowanie. Najbardziej popularne, zapachowe produkty, zawierają składniki, które zapobiegają rozwojowi bakterii. Jeżeli używamy perfum i nie chcemy, żeby nasz dezodorant z nimi kolidował, najlepiej sięgnąć po bezzapachowy produkt, albo z podobną nutą zapachową.

Dezodorant a antyperspirant

Wielu ludzi używa zamiennie nazw antyperspirant i dezodorant. I jest to błąd! Są to zupełnie różne kosmetyki. Dezodorant jest łagodniejszy, ponieważ ma za zadanie zamaskować nieprzyjemny zapach potu, a także zahamować lub ograniczyć jego wydzielanie. Antyperspirant natomiast działa dłużej. Ma zablokować ujście gruczołów potowych oraz wyeliminować bakterie. Niektóre antyperspiranty zaraz po ich zaaplikowaniu są bezwonne, zaczynają pachnieć dopiero po chwili. Używa się ich bezpośrednio na miejsca narażone na nadmierną potliwość – zazwyczaj pod pachami.
Wiele dezodorantów ma w swoim składzie alkohol etylowy, który wysusza skórę. Dlatego może on wywoływać podrażnienia u osób z suchą i wrażliwą skórą. Bardzo często wzbogaca się je środkami pielęgnacyjnymi, jak witaminy C, E, D-pantenolem czy ceramidami. Niektóre dezodoranty, w swoim składzie, zawierają środki łagodzące podrażnienia, jak alantoina czy wyciąg z aloesu. Dezodoranty są kosmetykami, które skutecznie ograniczają rozwój bakterii, ale nie hamują wydzielania potu. Działanie dezodorantów jest krótkotrwałe – zazwyczaj kończy się po kilku godzinach.