ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

do golenia i po goleniu

Kremy do golenia są od lat popularne wśród mężczyzn. Wybór kosmetyku do golenia to indywidualna sprawa. Jednak każdy preparat do golenia posiada cechy charakterystyczne, które trzeba poznać przed jego zastosowaniem.
Dawniej, jedynym kosmetykiem do golenia był krem marki Wars, który posiadał chyba każdy mężczyzna zaraz obok kasetki z pędzlem i brzytwą. Wtedy golenie zarostu było swego rodzaju rytuałem dla mężczyzny. Współcześnie jednak stawiamy na wygodę. Dostępne maszynki muszą działać sprawnie i precyzyjnie, a kosmetyki do golenia, mają zmiękczyć włosy, ale też pielęgnować cerę. Obecnie kremy do golenia zawierają nie tylko substancje zmiękczające, ale również witaminy, oleje, ekstrakty roślinne – mają one wzmacniać i nawilżać naskórek, a także zapobiegać podrażnieniom oraz działać antyseptycznie.

Kremy do golenia – działanie

Kremy do golenia powinno się aplikować za pomocą pędzla. Jest to metoda czasochłonna, jednak najbardziej korzystna dla skóry. Pędzel precyzyjnie rozprowadza krem, który dociera do przestrzeni pomiędzy włoskami. A dłuższy czas nakładania sprawia, że włoski są bardziej zmiękczone. Samo używanie pędzla jest jedną z form automasażu, który delikatnie pobudza cerę.

Kremy do golenia – jak usuwać zarost?

Zalecane jest golenie się po wyjściu z natrysku czy kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana, a włosy dobrze zmiękczone. Takie działania minimalizują ryzyko wystąpienia podrażnień i uszkodzenia naskórka.
Przed goleniem należy oczyścić skórę delikatnym żelem oraz ciepłą wodą. Kremy do golenia najlepiej nakładać na lekko wilgotną skórę.
Sam kierunek nakładania kremu do golenia ma znaczenie – powinno się to robić pod włos.
Maszynkę, przed zastosowaniem, należy umieścić w ciepłej wodzie – zapobiegnie to przyklejaniu się do niej kosmetyku w czasie golenia.
Golenie należy rozpocząć zgodnie ze wzrostem włosów. „Pod włos”, możemy golić zarost dopiero pod koniec wykonywania zabiegu.
Przy wyborze kosmetyku do golenia pamiętajmy, że kremy do golenia są najbardziej przyjazne naszej skórze oraz ostrzu maszynki.