do opalania

Krem do opalania jest niezbędny, jeśli chcemy ochronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Dobrze dobrany krem do opalania pozwoli ci cieszyć się zdrową i pięknie wyglądającą opalenizną.

Kremy do opalania – jak wybrać właściwy?

Przed kupieniem kremu do opalania należy upewnić się, że chroni przed działaniem promieni UVA oraz UVA. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nadmierna ekspozycja na słońce może doprowadzić do groźnego raka skóry.
Wybieraj produkty wodoodporne, nawet jeśli nie zamierzasz się kąpać. Pocenie w czasie opalania również doprowadza do zniszczenia warstwy ochronnej kremu.
Skóra wrażliwa wymaga specjalnego traktowania, dlatego wybieraj kremy do opalania hipoalergiczne oraz bezzapachowe.

Kremy do opalania – stosowanie

Jednym z największych błędów w stosowaniu kremów do opalania jest używanie ich dopiero na plaży. Niewielu ludzi wie, że krem do opalania należy nałożyć na skórę na około 30 minut przed wyjściem z domu, ponieważ właśnie tyle potrzebuje, by odpowiednio się wchłonąć.
Do zastosowania na całe ciało potrzebujemy około 25 ml kosmetyku, czyli tyle, ile zmieści się w standardowej wielkości kieliszku.
Dzień przed wyjściem na plażę koniecznie trzeba sprawdzić czy krem do opalania nas nie uczula. W tym celu należy nanieść niewielką ilość kosmetyku na skórę i obserwować posmarowane miejsce. Kiedy już mamy pewność, że nie grozi nam zaczerwienienie, swędzenie ani wysypka, możemy spokojnie zastosować krem do opalania na całej powierzchni skóry.
Kremu do opalania nie należy używać na twarzy ani na ustach. Do stosowania na skórze twarzy są specjalne kremy przeciwsłoneczne, a do ust – pomadki z filtrem UV.
Krem do opalania należy aplikować, co, około, dwie godziny, ale także po każdym wyjściu z wody i wycieraniu ręcznikiem.

Ziaja krem do opalania

Ziaja w swej ofercie ma wiele kosmetyków do opalania. Prezentowane emulsje oraz kremy do opalania zagwarantują ci najlepszą ochroną przed słońcem!

do opalania