ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

do rąk

Piękne i zadbane dłonie oraz paznokcie w dużej mierze zależą od odpowiedniego kremu do rąk. Składniki odżywcze w nim zawarte muszą spełniać zapotrzebowanie naszej skóry. Dłonie są wizytówką każdego z nas. Nie bez powodu mówi się, że za ich pomocą można określić wiek i tryb życia człowieka. Dlatego też powinniśmy przywiązywać dużą uwagę do rąk i ich pielęgnacji.

Jaki krem do rąk wybrać?

Półki sklepowe uginają się od kremów do rąk i paznokci. Które z nich zatem wybrać?
Nawilżające kremy do rąk są idealne zimą, z pewnością będą je sobie chwalić osoby, które mają tendencję do powstawania suchej skóry na dłoniach.
Kremy odżywcze mają za zadanie nawilżyć skórę dłoni, ale także zapobiec jej wysuszeniu. Ponadto dostarczają skórze rąk potrzebnych jej składników odżywczych. Jest to najbardziej uniwersalny krem do rąk.
Kremy ochronne pozostawiają na dłoniach warstwę filmu, który ma ochronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak; mróz, promienie UV, wiatr. Polecane są osobom, które dużo czasu spędzają na zewnątrz.
Regenerujące kremy do rąk zalecana są osobom posiadającym bardzo suchą skórę dłoni. Ze względu na o wiele większą dawkę substancji odżywczych i nawilżających dają efekt natychmiastowej ulgi zniszczonych rąk.
Kremy przeciwzmarszczkowe do rąk mają działanie głównie ujędrniające, ich zadaniem jest zniwelowanie powstałych już zmarszczek oraz zapobieganie nowym. Delikatnie rozjaśniają skórę oraz przebarwienia. Zalecane są osobom po czterdziestym roku życia.
Kremy do rąk z przeznaczeniem do zadań specjalnych – to kremy lecznicze, polecane osobom posiadającym bardzo wrażliwą skórę dłoni, chorującym na łuszczycę, zmagającym się z potliwością dłoni.
Maseczki do rąk – z reguły zawierają o wiele więcej składników odżywczych i nawilżających niż kremy do rąk. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zimą cierpią z powodu przesuszonej skóry dłoni, a nie przepadają za tradycyjnymi kremami do rąk.

Jak po etykiecie poznać dobry krem do rąk?

Informacje znajdujące się na przedniej etykiecie kremów do rąk są zazwyczaj bardzo ogólne. Dlatego warto zweryfikować je czytając skład. Lista składników na etykiecie nie ma przypadkowej kolejności, informuje ona klientów, której substancji w danym kremie jest najwięcej a której najmniej. Najważniejsze są dwa pierwsze składniki kremu do rąk, czyli woda i olej. Kremy dzielimy na w/o (woda/olej, gdzie cząsteczki wody są otoczone olejem, co sprawia, że krem jest delikatniejszy, odżywczy) oraz o/w (olej/woda, cząsteczki oleju zamknięte są w wodzie, co sprawia, że krem do rąk ma działanie nawilżające).

O czym warto pamiętać przy wyborze kremu do rąk?

Przede wszystkim nie należy popełniać podstawowego błędu jakim jest wybór kremu do rąk ze względu na jego piękny zapach czy ciekawe opakowanie. Zbyt duża ilość substancji zapachowych, konserwantów i barwników może uczulić oraz podrażnić skórę. Najlepsze kremy do rąk nie zawsze mają piękny zapach, ale doskonale działają na naszą skórę.

do rąk