ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

pasty i żele

Pasta do zębów ma za zadanie wzmocnić, upiększyć oraz zapobiegać chorobom zębów i dziąseł. Aby pasta do zębów spełniała te warunki musi być właściwie dobrana. Odpowiednio skomponowane składniki pasty do zębów pomogą w walce z nadwrażliwością, ochronią przed próchnicą, a także przywrócą naturalny kolor zębów.
Pasty do zębów nie tylko wybielają, ale też likwidują przebarwienia oraz leczą nadwrażliwość zębów, usuwając jego przyczynę. W drogeriach i aptekach jest wiele rodzajów past do zębów, które różnią się między sobą składem. Równolegle można używać kilku past do zębów, w zależności od tego, jaki problem z uzębieniem u nas występuje.

Pasta do zębów – pielęgnacja zębów

Aby dobrze wyczyścić zęby wystarczy sama szczoteczka, jednak czas szczotkowania wydłuża się do 6-8 minut. Kiedy używasz pasty do zębów, bez względu na to jakiej, może się on skrócić nawet o połowę, ponadto efekt będzie o wiele lepszy.
Większość dostępnych na rynku past ma w swoim składzie substancje pieniące, które tworząc pianę, zmiękczają związki organiczne w płytce nazębnej, dzięki czemu docierają tam, gdzie nie dosięga szczoteczka.
Podstawowym składnikiem wszystkich past do zębów jest środek ścierny i polerujący, który odpowiada za usuwanie osadów. Jeśli chcemy, by nasze zęby dłużej zachowały czystość, wybierzmy pastę do zębów, która zahamuje mineralizację płytki nazębnej, na przykład z pirofosforanami w składzie.

Pasta do zębów – z fluorem czy bez?

Większość past do zębów zawiera w swoim składzie przeróżne związki fluoru, które mają sprzyjać remineralizacji szkliwa. W czasie szczotkowania fluor wbudowuje się w szkliwo, dzięki czemu wzmacnia jego odporność na działanie kwasów oraz bakterii, które odpowiadają za rozwój próchnicy – redukując ryzyko jej wystąpienia o około 30%.
Aby fluor działał prawidłowo, musi mieć odpowiednie stężenie, a także czas działania – minimum 2-3 minuty przy szczotkowaniu co najmniej dwa razy dziennie.
Próchnicy zapobiega również ksylitol, chociaż w inny sposób niż fluor. Hamuje on rozwój bakterii i podnosi pH w ustach.

Pasta do zębów – na nadwrażliwość

Zębina, która znajduje się pod szkliwem posiada różne kanaliki, które odpowiadają za przewodzenie bodźców do bardzo mocno unerwionej miazgi. Kiedy szkliwo jest cienkie lub porowate, nasze zęby reagują nagłym, przeszywającym bólem na kwaśne i zimne potrawy. By zapobiegać takim reakcjom należy stosować pasty do zębów nadwrażliwych. Składniki w nich zawarte tworzą warstwę ochronną, uszczelniają ujścia zębiny, likwidując w ten sposób nieprzyjemne dolegliwości.

pasty i żele