ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

higiena intymna

Higiena intymna jest niezwykle ważna jeśli chcemy uniknąć takich problemów jak podrażnienia i infekcje. Prawidłowo wykonana higiena intymna pozwoli cieszyć się komfortem świeżości i czystości przez cały dzień.

Higiena intymna kobiet – najważniejsze zasady

Do higieny intymnej powinno się stosować specjalne płyny, najlepiej takie, które nie zaburzą naturalnego pH pochwy. W składzie takiego kosmetyku powinien się też znaleźć kwas mlekowy, by naturalna flora ochronna pochwy mogła zostać odtworzona. Podmywać powinno się dwa razy dziennie, a podczas miesiączki – tyle razy ile zajdzie potrzeba. Nie zaleca się przesiadywania w wodzie z płynami do kąpieli i solami, ponieważ w ten sposób wypłukiwane zostają naturalne bakterie. Stosowanie myjek i gąbek również nie jest wskazane – są siedliskiem grzybów. Podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych i po antybiotykoterapii zaleca się zastosowanie tabletek dopochwowych z kwasem mlekowym. W czasie trwania miesiączki należy często zmieniać podpaski i tampony, kobiety, które często zapadają na infekcje intymne nie powinny używać tamponów.

Higiena intymna mężczyzn – najważniejsze zasady

Płyny do higieny intymnej są dostępne również w wersji przeznaczonej dla mężczyzn. W tym wypadku ważne jest również, by pamiętać o niestosowaniu gąbek i myjek, podobnie jak w przypadku kobiet – jest to siedlisko bakterii, które bardziej zaszkodzi niż pomoże higienie. Nie należy stosować zwykłych mydeł, ponieważ ich substancje zapachowe oraz skład chemiczny mogą podrażnić. By uniknąć nieprzyjemnych doświadczeń bezwzględnie trzeba zrezygnować z obcisłej bielizny. Jej używanie może prowadzić do otarć i odparzeń.

Zachowanie higieny intymnej

Odpowiednia higiena intymna, wbrew pozorom, nie jest czasochłonna. Największym wrogiem narządów intymnych są bakterie i to na ich pozbywaniu należy się skupić. Zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn pomaga odpowiednio dobrany preparat do mycia oraz częste (ale nie zbyt częste) mycie. Prawidłowo przeprowadzona higiena intymna pozostawia po sobie komfort i świeżość, co wzmacnia pewność siebie.

higiena intymna