<div style="text-align:center;color:#fff;font-size:12px;font-weight:600;text-transform:uppercase;background:#ec5176;padding:3px 0;"><a style="color:#fff;">Dla zamówień powyżej <span style="text-decoration:underline;white-space:nowrap;">50zł</span> dostawa <b style="color:#fff;font-weight:600;font-family:Atma, 'source-sans';font-size:20px;">4,99zł!</b> </a></div>

maski do włosów

Nasze włosy są stale narażone na szkodliwe działanie otoczenia. Maski do włosów są jedną z metod naprawy powstałych mikrouszkodzeń, które prowadzą do szorstkości, matowienia i rozdwajania się włosów. Jeśli już zmagasz się z takimi problemami o nic się nie martw – maski do włosów naprawią szkody!

Maski do włosów – działanie

Maski powinno się dłużej mieć na włosach niż zwykłe odżywki. Dlaczego? Maski do włosów, w odróżnieniu od odżywek, posiadają o wiele silniejsze działanie regenerujące i pielęgnujące. Skład masek jest bogatszy w substancje kondycjonujące, dlatego też powinno się je trzymać na włosach co najmniej 15 minut w celu uzyskania jak najlepszych efektów. Maski do włosów w swoim składzie posiadają substancje o zróżnicowanych właściwościach. Niektóre z nich osłaniają włosy i zabezpieczają je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Inne, wnikają w uszkodzoną strukturę włosa i naprawiają ją. Dlatego też po zastosowaniu maski, włosy są gładkie, miękkie i błyszczące oraz nabierają zdrowego wyglądu.

Jakie maski do włosów wybierać?

Wybór maski do włosów wbrew pozorom nie jest prosty. Przed zakupem należy przyjrzeć się naszym włosom i określić ich stan. Trzeba zacząć od określenia ich struktury, jeśli posiadamy cienkie włosy musimy unikać masek silnie regenerujących, ponieważ mogą one obciążyć włosy, w efekcie czego wizualnie ubyłoby nam włosów. Masek do włosów mocno odbudowujących powinny unikać osoby posiadające tendencję do szybkiego przetłuszczania się włosów.

Maski do włosów – kompleksowe odżywianie

Maski do włosów są idealnym sposobem na kompleksową pielęgnację włosów. To właśnie za pomocą maseczek włosy stają się odporniejsze i zdrowsze. Maski do włosów powinno nakładać się przed myciem, wówczas ich wchłanianie się będzie dokładniejsze.