przeciw insektom

Preparaty przeciw insektom są niezwykle ważne w okresie letnim, kiedy dłużej przebywamy na świeżym powietrzu. Kosmetyki przeciw insektom chronią przed ukąszeniami insektów, w szczególności kleszczy, komarów, meszek oraz os. Pamiętajmy jednak, że preparaty przeciw insektom należy używać ostrożnie, a przed rozpoczęciem ich stosowania trzeba zapoznać się z etykietą oraz ulotką informacyjną.

Walka przeciw insektom – środki ostrożności

Preparaty do walki przeciw insektom nie mogą dostać się do oczu ani ust, nie można ich też stosować na skaleczoną skórę. Kiedy jednak środek przeciw insektom dostanie się do oczu, należy je jak najszybciej przemyć dużą ilością wody. Umiar trzeba zachować także w stosowaniu kosmetyków – większa ilość preparatu przeciw insektom nie zwiększy jego skuteczności. Pamiętajmy, że tkaniny syntetyczne nie lubią tego typu środków, dlatego nie stosujmy ich na ubrania.

Preparaty przeciw insektom – skuteczna pielęgnacja

Kosmetyki przeciw insektom są skutecznym sposobem na odstraszenie nieproszonych gości. Zawierają one bowiem w swoim składzie substancje, które odstraszają owady. Już powstałe ukąszenia złagodzą specjalne maści i żele, które znacząco przyspieszają regenerację podrażnionego naskórka.
Kosmetyki przeciw insektom pomogą Ci spędzić spokojny dzień na łonie natury!

przeciw insektom