płyny micelarne

Płyn micelarny jest kosmetykiem, który łączy w sobie właściwości oczyszczające mleczka, odświeżające toniku, a także doskonałego demakijażu oczu zaczerpnięte od dwufazowego płynu, który słynie z tego, że usuwa nawet wodoodporny makijaż. Płyn micelarny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko i skutecznie pozbyć się makijażu przy jednoczesnym oczyszczeniu i nawilżeniu skóry.

Płyn micelarny – czym w ogóle jest?

Płyn micelarny jest roztworem wodnym, który zawiera mikroskopijne kuleczki – micela, które stwarzają związki chemiczne o własnościach amfifilowych. Zewnętrzne cząstki miceli posiadają właściwości hydrofilowe – przyciągają wodę odpychając tłuszcze. Z kolei wewnętrzne cząstki miceli charakteryzują się właściwościami hydrofobowymi – odpychają wodę, wiążąc się z tłuszczami. Dlatego micele działają na zasadzie magnesu – przyciągają i pochłaniają tłuszcz, który objawia się w postaci nadmiaru sebum (ale też wodoodpornego tuszu do rzęs) i rozpuszczają w wodzie resztę zanieczyszczeń. Płyny micelarne są bezpieczne – nie naruszają bariery ochronnej skóry ani warstwy hydrolipidowej naskórka.

Płyn micelarny a inny sposób demakijażu

Płyn micelarny posiada dużą ilość substancji aktywnych, które skutecznie wspomagają jego działanie. Jest to między innymi składnik silnie nawilżający, substancja łagodząca, kojąca oraz regenerująca. To dzięki temu unikalnemu składowi płyn micelarny działa jak mleczko, tonik i płyn do demakijażu w jednym.
Płyn micelarny należy stosować rano, by dobrze odświeżyć skórę i przygotować ją do makijażu, ale też do demakijażu oraz oczyszczania skóry z nadmiaru sebum, a także zanieczyszczeń.
Wybierz Ziaja płyn micelarny i ciesz się zdrową i nawilżoną cerą!

płyny micelarne