ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

szampony dla mężczyzn

Szampon dla mężczyzn musi być dostosowany do używania przez mężczyzn. Męskie włosy mają zdecydowanie więcej gruczołów łojowych i mieszków włosów. Są też zdecydowanie bardziej wytrzymałe przez niepoddawanie ich terapiom pielęgnacyjnym. Męska skóra głowy jest grubsza niż kobieca, dlatego wymaga odpowiedniego balansu w produkcji sebum.
Większość mężczyzn używa do codziennej stylizacji włosów żelu, wosku, pasty czy czegokolwiek innego, by fryzura przez cały dzień wyglądała nienagannie. Kosmetyk ten należy zmyć wieczorem z włosów, by skóra głowy mogła odpocząć.

Szampon dla mężczyzn – codzienna pielęgnacja

Szampon dla mężczyzn jest podstawą, jeśli chodzi o odpowiednią pielęgnację włosów. Musi on mieć działanie odświeżające, ale także nawilżające i odżywcze. Nie warto inwestować w kosmetyki 2w1, ponieważ bardzo często prowadzą one do pojawienia się łupieżu. Na początku należy określić, jaki problem z włosami mamy – jeśli wymagają częstego mycia, idealnym rozwiązaniem będzie szampon nawilżający. Włosy cienkie i zniszczone, potrzebują kosmetyków z witaminą B5. Kiedy szybko się przetłuszczają, musisz znaleźć szampon dla mężczyzn, który ureguluje wytwarzanie sebum. Szampon dla mężczyzn przeciwko wypadaniu włosów jest doskonałą profilaktyką. Bo lepiej zapobiegać niż leczyć.

Szampon dla mężczyzn – co jeszcze oprócz niego?

Szampon dla mężczyzn – choć to podstawa pielęgnacji, jest tylko jednym z elementów, które zapewniają włosom zdrowy i idealny wygląd. Tak samo ważne jest regularne strzyżenie. Oprócz samych szamponów dla mężczyzn, powinny być używane odżywki, które wbrew pozorom, nie są zarezerwowane tylko dla pań. Odżywka dla mężczyzn ma za zadanie nawilżyć i zdyscyplinować włosy. A wszystko po to, by były w lepszej kondycji, a także, by łatwiej było je okiełznać. Mężczyznom poleca się odżywki do spłukiwania, które nie obciążają włosów, a jedynie je odżywiają i nawilżają.
Szampon dla mężczyzn jest podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji włosów. Nie zapominajmy jednak o uzupełnianiu kuracji.