ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

kozie mleko

Kozie mleko od zawsze uważane jest za niezwykle zdrowe i sprzyjające ludzkiemu organizmowi. Dlatego też stało się jednym z głównych składników niektórych kosmetyków. Kozie mleko jest jednym z najcenniejszych i najskuteczniejszych produktów naturalnych o właściwościach bardzo mocno nawilżających.

Dlaczego lepiej wybrać kozie mleko?

Uważa się, że to właśnie od kóz pochodzi najlepsze gatunkowo, nieprzetworzone mleko. Same zwierzęta słyną ze swojej odporności na choroby i niezwykłej wytrzymałości. Niegdyś kosmetyki na bazie koziego mleka były dedykowane osobom, które zmagały się z problemem bardzo mocno suchej skóry. Stosowano je również u chorych na łuszczycę. Obecnie kozie mleko jest używane w preparatach przeznaczonych dla suchej skóry.

Kozie mleko – korzyści ze stosowania

Kozie mleko posiada cenny dla skóry kwas linolowy, który należy do grupy omega-6. Naturalne tłuszcze w nim zawarte mają zbawienny wpływ nie tylko na skórę, ale również na włosy. Długotrwałe stosowanie kosmetyków na bazie koziego mleka znacząco poprawia stan skóry i włosów. Ponadto posiadają one neutralne pH, dzięki czemu w żaden sposób nie naruszają naturalnej bariery ochronnej naskórka.

Pielęgnacja kozim mlekiem

Kozie mleko jest niezwykle cennym kosmetykiem do skóry przesuszonej. Jego kojące i odżywcze działanie jest niczym balsam dla odwodnionej skóry. Seria kozie mleko doskonale zregeneruje naturalną barierę ochronną skóry, nawilży ją i uelastyczni.

kozie mleko