ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

jagody acai

Jagody Acai są cenione ze względu na zawartość substancji odżywczych. Wyjątkowy skład mineralny i witaminowy sprawiają, że Jagody Acai zasługują na szczególną uwagę. Nie bez znaczenia są też ich właściwości antyoksydacyjne. Badania dowodzą, że Jagody Acai mają największy na świecie potencjał antyoksydacyjny.

Jagody Acai – o co chodzi z tą antyoksydacją?

Nasz organizm stale jest narażony na działanie wolnych rodników. Zdrowy organizm skutecznie odpiera te ataki, jednak gdy zawodzą jego naturalne siły ochronne, wówczas dochodzi do dysfunkcji atakowanej struktury organizmu. Wolne rodniki przyczyniają się do starzenia się całego naszego organizmu, również skóry.

To przez nie powstają zmarszczki, a nasza skóra traci jędrność, kolagen ulega uszkodzeniu, podobnie jak włókna elastyny. Wolne rodniki odpowiadają też za pojawianie się zmarszczek nawet u młodych ludzi, na skutek nadmiernego opalania, zanieczyszczenia środowiska, palenia papierosów, życia w stresie czy niezdrowej diety.

Antyoksydanty to substancje, które pomagają nam w zachowaniu zdrowia i urody. Łączą się z wolnymi rodnikami, dzięki czemu dezaktywują ich działanie.

Jagody Acai w kosmetykach

Wolne rodniki uszkadzają cement komórkowy, przez co woda ze skóry znacznie szybciej odparowuje, co prowadzi do odwodnienia. Wpływają również destrukcyjnie na białka podporowe skóry, czyli kolagen i elastynę, co skutkuje pojawieniem się pierwszych oznak starzenia, nawet w przypadku młodej skóry.

Starzenie się jest nieuchronne, jednak odpowiednio zbilansowana dieta i pielęgnacja skóry pozwoli nam powstrzymać przedwczesne starzenie się skóry, by móc cieszyć się młodym wyglądem jak najdłużej.

Skuteczna pielęgnacja skóry to przede wszystkim pielęgnacja regularna. Systematyczność i odpowiednio dobrane kosmetyki pozwolą zachować młody wygląd skóry na długo.

Seria Jagody Acai przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 18 lat, jako profilaktyka pierwszych zmarszczek. Dedykowana głównie cerom pozbawionym blasku, zmęczonym i wrażliwym.