olejki

Nasza skóra, oprócz systematycznego mycia i oczyszczania potrzebuje również nawilżania i odżywiania. By jej to zapewnić możemy stosować kremy, balsamy, masła do ciała, ale również olejki. Olejki mają za zadanie zregenerować oraz wzmocnić naturalną barierę hydrolipidową skóry. Kolejną zaletą ich używania są ich właściwości nawilżające oraz uelastyczniające.

Olejki – jak wybrać te odpowiednie?

Olejki w dalszym ciągu są niedocenione, zarówno w pielęgnacji ciała, twarzy czy też włosów. Wielu ludzi posługuje się nimi nieumiejętnie, przez co bardzo szybko stwierdzają, że stosowanie olejków nie jest dla nich, bo przetłuszczają włosy, brudzą ubrania itp. Niestety, jest to związane z zastosowaniem zbyt dużej ilości preparatu. Nie da się ukryć, że jest to najczęściej spotykany błąd w aplikowaniu olejków. Im lepiej dobrany olejek do naszych potrzeb, tym bardziej wykorzystamy jego właściwości.

Olejki do włosów – co warto wiedzieć?

Najczęściej stosowany jest olejek arganowy. Nie da się ukryć, że olejki są najbardziej wydajne ze wszystkich kosmetyków. Stosowane zgodnie z instrukcją na opakowaniu na pewno nie pozostawią po sobie złych wspomnień. Niektóre olejki arganowe zalecane są do stosowania na suche włosy na noc, by rano, po maksymalnym odżywieniu włosów - zmyć ich resztki. Jednak należy uważać na olejki „do wszystkiego”, ponieważ coś, co doskonale sprawdzi się na skórze, niekoniecznie będzie równie dobre dla naszych włosów.

Czy warto stosować olejki?

Oczywiście! Olejki są doskonałą alternatywą dla balsamów i kremów. Idealnie nawilżają i uelastyczniają skórę oraz dbają o kondycję włosów. Jedyną „barierą” przed stosowaniem olejków może się okazać ich konsystencja. Niektóre są rzadkie, inne gęste. Należy wówczas zoptymalizować ich ilość tak, by nie zaaplikować zbyt wiele preparatu, ponieważ może to skutkować długotrwałym wchłanianiem się, a w konsekwencji pobrudzeniem ubrań. Olejki bywają trudne we współpracy, w odróżnieniu od kremów i balsamów, ale gdy nas polubią odwdzięczą się pięknym i zdrowym wyglądem skóry twarzy i ciała oraz włosów.

olejki