ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

żele myjące i oczyszczające

Żele do twarzy są jednym z niezbędnych elementów do pielęgnacji. Chodzi tu bowiem o jak najdokładniejsze oczyszczenie skóry. Żele do twarzy powinny być wybierane starannie, tak by uwzględnić nasz typ skóry oraz kosmetyki, z którymi muszą się zmierzyć. Mocne podkłady i filtry będą potrzebowały konkretniejszego żelu do twarzy niż lekki puder.

Żele do twarzy – jakie wybrać?

Żel żelowi nie równy, pomimo tego, że każdy odpowiada głównie za dokładne oczyszczenie skóry. Skóra tłusta i skłonna do wyprysków powinna być myta specjalnymi żelami do twarzy z mikrogranulkami. Odpowiadają one bowiem za uwolnienie porów od sebum i zanieczyszczeń. Myjące żele do twarzy przeznaczone do cery suchej, by jednocześnie dokładnie umyć i nawilżyć skórę, powinny zawierać olejki nawilżające.

Żele do twarzy – prawidłowe mycie twarzy

Większości ludzi wystarczy mycie twarzy żelem rano i wieczorem. Żele do twarzy są idealnym sposobem na pozbycie się nadmiaru sebum ze skóry. Oczyszczanie twarzy powinno się rozpocząć od umycia rąk, by nie poroznosić zarazków. Bezwzględnie należy unikać okolic oczu, ponieważ skóra na powiekach jest o wiele delikatniejsza i żel do twarzy może wywołać podrażnienia oczu i ich okolic. Po umyciu żele do twarzy należy dokładnie spłukiwać chłodną wodą. Ważny jest również sposób osuszania – niezbędne jest używanie czystego ręcznika i nie pocieranie nim skóry.

żele myjące i oczyszczające