ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

toniki i mgiełki do twarzy

Toniki obok żeli do mycia twarzy oraz kremów nawilżających są najważniejszymi kosmetykami do pielęgnacji skóry twarzy. Niestety, wielu z nas o nich zapomina, albo uważa za zbędne. Toniki obecnie królują w drogeriach; rozświetlające, antybakteryjne, odświeżające, odmładzające, witaminowe czy matujące, każdy znajdzie coś dla siebie.

Toniki – czym są?

Co to jest tonik? Czym różni się, na przykład, od płynu micelarnego? Dlaczego należy go stosować? Tonik – jak sama nazwa wskazuje, służy do tonizowania skóry, czyli przywracania jej naturalnej równowagi. Korzystając z różnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy zaburzamy naturalną równowagę skóry. Zasadowy odczyn toników przywraca naturalny odczyn naskórka, a co za tym idzie, sprzyja jego naturalnym procesom ochronnym. Dlatego też toniki powinny być stosowane po oczyszczeniu skóry z makijażu i zanieczyszczeń.

Dlaczego toniki są tak ważne?

Toniki przywracają skórze odpowiednie pH, ponadto oczyszczają, orzeźwiają, usuwają resztki makijażu i sebum, z którymi nie poradziło sobie mleczko oraz znacząco zmniejszają pory. Ponadto poprawiają odcień skóry przez poprawę krążenia w naczyniach krwionośnych. Odpowiednio dobrane toniki skutecznie niszczą bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

Toniki – jak wybrać odpowiednie?

Toniki bardzo często wybierane są „na oko”. Wiele osób przy zakupie toników nie zwraca uwagi na ich przeznaczenie, a jedynie na zapach produktu, opakowanie, atrakcyjną promocję i chwilowe zauroczenie. Warto natomiast wybierać toniki przeznaczone dla naszego typu skóry, by nas nie podrażniły, ani nie wywołały niepożądanych reakcji. Toniki są kosmetykami o dość prostym składzie, jednak producenci prześcigają się z udoskonalaniem substancji w nich zawartych. W ten sposób toniki dla cery wrażliwej nie zawierają alkoholu, który pojawia się w innych produktach tego typu. Toniki dla cery suchej ułatwiają późniejsze nawilżenie skóry, a także zapobiegają jej przesuszeniu. A toniki przeznaczone do cery trądzikowej łagodzą powstałe zaczerwienienia i zmiany, przyspieszają gojenie oraz dokładnie oczyszczają skórę z nadmiaru sebum i nagromadzonych zanieczyszczeń.

toniki i mgiełki do twarzy