ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

atopowa

Cera atopowa to nie lada wyzwanie dla jej posiadaczy. Nadmierna suchość skóry, świąd, łuszczenie i rumień to tylko kilka trudności z którymi muszą zmierzyć się osoby posiadające właśnie ten rodzaj cery. Nie da się ukryć, że jest ona jedną z najbardziej wymagających i najtrudniejszych w pielęgnacji - dbanie o nią to prawdziwa walka o zdrowy wygląd. Dla kobiet borykających się na co dzień z tym problemem, marka Ziaja stworzyła kosmetyki ułatwiające pielęgnację cery atopowej. Uzupełniając niedobory lipidów odbudowują one naturalną warstwę ochronną skóry, dzięki czemu skutecznie natłuszczają i regenerują skórę twarzy. Co ważne, kosmetyki Ziai przeznaczone dla skóry atopowej zawierają składniki ograniczające transepidermalną utratę wody, dzięki czemu likwidują podstawowy problem cery atopowej - nadmiernie przesuszoną skórę. Dla kobiet ze skłonnością do atopii, kosmetyki Ziai to naturalny opatrunek, który ratuje je przed przykrymi objawami skóry atopowej. Posiadasz ten rodzaj cery? Pamiętaj! Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego oprócz stosowania specjalnych kosmetyków pielęgnujących twoją cerę, unikaj przebywania w miejscach o wysokich temperaturach oraz niskiej wilgotności, staraj się nie wchodzić do basenów z chlorowaną wodą oraz bezwzględnie unikaj opalania. Dzięki temu pielęgnacja twojej cery będzie prostsza, a efekty długotrwałe.

Cera atopowa - przyczyny

Atopia jest skłonnością do zwiększonej wrażliwości na powszechnie występujące alergeny, takie jak pyłki trwa, sierść czy roztocza. Po kontakcie z jednym z czynników alergotwórczych, skóra zaczyna wytwarzać przeciwciała, które odpowiadają za wystąpienie świądu i zaczerwienienia skóry. Objawy te mogą wystąpić po spacerze, albo głaskaniu kota.  
Sama atopia nie zawsze musi być ściśle związana z wystąpieniem chorób atopowych wraz z ich wszystkimi objawami oraz nawrotami, a także przewlekłym przebiegiem. Większość osób ma objawy atopii jedynie okresowo. Nie jesteśmy wówczas w stanie rozpoznać atopii. Dopada nas wtedy sucha skóra, czy biały dermografizm, który jest symptomem suchej skóry. Okresowo mogą wystąpić wypryski rąk oraz stóp, które również sugerują atopowe zapalenie skóry, ale nie upoważniają do jego rozpoznania.

Cera atopowa - rozwiązanie problemu

Samo wystąpienie suchej skóry, która nie swędzi, nie jest podstawą do rozpoznania u siebie cery atopowej.
Cerę atopową należy pielęgnować za pomocą kosmetyków, które zawierają w swoim składzie, np. wyciąg z owsa, ogórecznika, wiesiołka, słodkich migdałów, pantenol, glicerynę, witaminy, alantoinę, pierwiosnka oraz olej z pszenicy. Bezwzględnie należy unikać sztucznych barwników oraz substancji zapachowych i lanoliny.
Cera atopowa należy do jednego z najtrudniejszych do pielęgnacji typów cer.