ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

mieszana

Cera mieszana - bardzo często możemy spotkać się z takim stwierdzeniem, zarówno u kosmetyczki, jak i w Internecie. Wydawać by się mogło, że cera mieszana jest jednym z najpopularniejszych typów skóry skoro tak często o niej słyszymy. Wielu ludzi kwalifikuje swoją cerę właśnie jako mieszaną, ale czy słusznie?

Cera mieszana – czyli jaka?


Skóra mieszana to ta o zaburzonej równowadze hydro-lipidowej. Łączy w sobie zarówno cechy skóry tłustej jak i suchej. Bardzo często jest błędnie diagnozowana jako cera tłusta przez zaburzenia wydzielania łoju w strefie T. Po czym poznać, że mamy skórę mieszaną a nie tłustą? Po nieodpowiednio dobranych kosmetykach. Jeśli posiadamy cerę mieszaną, a używamy na niej kosmetyków do cery tłustej – problem się nasila. Cerę mieszaną charakteryzuje tłusta skóra w strefie T – błyszczenie się, zatkane pory, zaskórniki oraz stany zapalne, a także cera sucha na policzkach i szyi, skóra jest napięta, szorstka, łuszcząca się i wrażliwa.

Skóra mieszana – pielęgnacja


Zasady pielęgnacji cery mieszanej nie różnią się zbyt wiele od standardowo przyjętych sposobów dbania o stan skóry. Przede wszystkim, nie należy myć twarzy w twardej wodzie oraz tej silnie zażelazionej. Nie zalecane są również mydła zbyt zasadowego oraz tych z dużą ilością detergentów. Należy unikać toników na bazie alkoholu, ponieważ zaburzają równowagę lipidową. Do mycia twarzy powinno się wybierać żele, do jej oczyszczania – mleczka, ponadto ważne jest jej regularne tonizowanie. Kremy do cery mieszanej muszą mieć konsystencję lekkiej emulsji – nie będą powodować przetłuszczania się skóry.

Posiadasz cerę mieszaną?


To nie koniec świata! Cera mieszana wymaga odrobinę większego zaangażowania w codzienną pielęgnację. Niekiedy do najlepszej opieki nad nią potrzeba dwóch różnych preparatów – do skóry tłustej i suchej. Można to uprościć kupując specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do cery mieszanej. Ponadto, niezwykle ważny jest krem nawilżający, w swej konsystencji powinien być lekki, a w składzie mieć składniki zatrzymujące wodę wewnątrz skóry.

mieszana