Moja Cera
Cera naczynkowa jest zmorą wielu ludzi. Nadwrażliwość na wiatr, saunę, zaczerwienienie, „pajączki”. Niewielu zdaje sobie sprawę z faktu, że przy odpowiedniej pielęgnacji skóry naczynkowej, można znacząco zmniejszyć dolegliwości z nią związane. Cera naczynkowa może dotyczyć nawet 60 proc. populacji.
Za powstawanie naczynek odpowiada niska elastyczność ścianek naczyń krwionośnych. Nasilają ją skrajne temperatury, stres, zmiany warunków atmosferycznych, kosmetyki i niektóre leki. W pierwszym etapie zaczerwienienia pojawiają się i bardzo szybko znikają, z czasem niestety ten proces trwa coraz dłużej.
Skóra naczynkowa nie lubi gorąca. Należy unikać mycia twarzy w zbyt ciepłej i twardej wodzie. Ponadto niewskazane jest opalanie, zarówno na słońcu jak i w solarium, sauna, zbyt ostre przyprawy oraz gorące napoje, alkohol i papierosy.
Cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków. Ważne, by w swoim składzie posiadały witaminy: C, K, PP, rutynę, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, wyciąg z arniki górskiej, wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu oraz wyciąg z kasztanowca. Są to substancje, które wzmacniają i uelastyczniają naczynia krwionośne. Dzięki nim ryzyko pęknięcia jest minimalne.
Cera naczynkowa uważana jest za cerę niezwykle wrażliwą. Trzeba zatem uważnie dobierać kosmetyki do pielęgnacji, ponieważ te ze zbyt dużą ilością środków chemicznych i zbyt mocno pieniące się, mogą podrażnić skórę. Dwa razy w miesiącu zalecany jest peeling, ale nie mechaniczny – enzymatyczny ze względu na swoje delikatne działanie. Maseczki do cery naczynkowej powinny być delikatne i nie drażniące. Ponadto cera naczynkowa wymaga nadzwyczajnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, a w szczególności przed mrozem i słońcem. Niezwykle ważne jest tu stosowanie kremów ochronnych.
Jest 6 produktów.