ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

normalna

Cera normalna uważana jest przez wielu za idealny typ cery. Niestety, mało kto wie, że nawet dobrze wyglądająca cera normalna wymaga pielęgnacji, by w przyszłości nie wystąpiły z nią problemy, takie jak przetłuszczenie lub przesuszenie oraz pojawienie się niedoskonałości. Niezwykle ważne jest oczyszczanie cery normalnej oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków i zbilansowana dieta.

Cera normalna - charakterystyka

Cera normalna najczęściej występuje u dzieci i osób młodych, u dorosłych pojawia się niezwykle rzadko. Jest jasna, wolna od przebarwień i bardzo gładka. Sebum wydzielane jest w normie. Cera jest ładnie napięta i jędrna. Niestety to, że jest to typ skóry, który nie sprawia żadnych problemów, bardzo często prowadzi do zaniedbań w pielęgnacji. Mylnie interpretowany jest brak niedoskonałości - jako, że cery normalnej nie trzeba w żaden sposób pielęgnować. Nie dajmy się zwieść pozorom!

Cera normalna - pielęgnacja

Pielęgnację cery normalnej należy rozpocząć od dokładnego oczyszczania. Zalecane są tu delikatne pianki i żele do mycia. Niezwykle ważny jest również krem nawilżający (na przykład: Ziaja Krem Oliwkowy cera sucha i normalna). Ponadto, przed wyjściem z domu obowiązkowo należy użyć ochronnego kremu z filtrem. Tak jak w przypadku innych rodzajów skóry, trzeba pamiętać o odpowiedniej ochronie podczas opalania. Nie zaleca się długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Dobrze chroniona cera normalna odwdzięczy się gładkością i brakiem przebarwień w przyszłości. Stosowanie ciężkich podkładów również oddziałuje negatywnie na stan skóry, dlatego poleca się ich zamianę na lżejsze odpowiedniki, jak na przykład Ziaja Krem BB do skóry normalnej, suchej i wrażliwej.

Cera normalna - kosmetyki

Młodym osobom zaleca się stosowanie masek witaminowych lub ziołowych, a także nawilżających. Wbrew pozorom cera normalna wymaga uwagi oraz pielęgnacji. Przestrzeganie zasad pielęgnacji skóry skutecznie zminimalizuje ryzyko wystąpienia niedoskonałości w przyszłości. Dokładnie przeprowadzane oczyszczanie oraz ochrona przed czynnikami atmosferycznymi zapewniają idealny wygląd skóry na długie lata. Ogromne znaczenie ma także nawilżanie, nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz oraz zbilansowana dieta, która uboga w składniki odżywcze, bardzo szybko odbije się na wyglądzie cery normalnej.

normalna