ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

podrażniona

Podrażniona skóra może przybierać różne formy - wysypki, zaczerwienienia, świądu, a nawet bólu. Przyczyną może być reakcja alergiczna, brak należytej higieny, albo źle dobrane kosmetyki. Podrażnienia po goleniu mogą pojawić się bez odpowiedniej pielęgnacji. Podrażnieniom skóry sprzyja również zimowa oraz letnia aura. Duże znaczenie mają warunki atmosferyczne, a także to, co aktualnie dzieje się w naszym organizmie.

Podrażniona skóra - objawy

Skóra podrażniona jest zazwyczaj sucha, zaczerwieniona, szorstka. Wystąpić mogą pęcherzyki z płynem surowiczym. Takie zmiany bardzo często są swędzące, bolące oraz piekące. Tak naprawdę to, jak będzie wyglądała podrażniona skóra zależy od miejsca wystąpienia podrażnienia. Niestety, podrażniona skóra jest bardzo dokuczliwą dolegliwością, dlatego należy zapewnić jej należytą pielęgnację, by jak najszybciej wróciła ona do normalnego stanu. W tym czasie powinno się unikać składników chemicznych, roślinnych, a także kosmetyków, które podrażniają naszą skórę. Ważne jest również, by unikać promieniowania UV oraz zbyt wysokich i zbyt niskich temperatur.

Podrażniona skóra - pielęgnacja

Nasza skóra odzwierciedla stan naszego zdrowia, a także to jak dbamy o jej nawodnienie i poprawę wyglądu. Do podrażnienia skóry twarzy przyczyniają się takie czynniki zewnętrzne, jak: wiatr, mróz, suche powietrze w pomieszczeniach, twarda woda, którą używamy do mycia twarzy oraz nieodpowiednio dobrane kosmetyki. Dlatego, gdy zauważysz, że Twoja skóra stała się bardzo sucha i już dotychczas używane kremy nie przynoszą rezultatu, a Twoja cera jest zaczerwieniona z coraz bardziej licznymi niedoskonałościami, zacznij działać, by poprawić jej wygląd! Zacznij od picia wody mineralnej - minimum 2 litrów dziennie, najlepiej niegazowanej. Sprawi to, że Twoja skóra będzie nawilżana od wewnątrz w głębszych warstwach, do których nie dotrze żaden krem.

Krem na podrażnioną skórę twarzy

Zabezpiecz się w odpowiednie kremy nawilżające, które zmniejszą dolegliwości związane z podrażnioną skórą oraz przyspieszą gojenie się ran. Nie zaleca się stosowania takich, które pozostawiają na skórze tłusty film, ale te, które szybko się wchłaniają. Pamiętaj jednak, że niektóre składniki zawarte w kremach mogą uczulać. Krem na podrażnioną skórę twarzy powinien mieć działanie kojące i łagodzące, co przyczynia się do zminimalizowania uczucia dyskomfortu. Podrażniona skóra to najczęstsza ze spotykanych dolegliwości, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki.