ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

przesuszona

Przesuszona skóra twarzy to problem bardzo wielu osób. Męczące swędzenie, albo łuszczenie się to jedne z najczęściej występujących problemów, jakie występują przy zbyt suchej skórze. Jak więc zapobiec nadmiernemu przesuszaniu się skóry? Przede wszystkim należy unikać czynników, które przyczyniły się do takiego stanu naszej cery oraz rozpocząć odpowiednią pielęgnację.

Przesuszona skóra - przyczyny

Przesuszona cera jest prawdziwą zmorą, gdy nie wiemy dlaczego nagle zaczęła się łuszczyć. Wpływ na taki stan naszej skóry mogą mieć warunki atmosferyczne, ponieważ poziom nawilżenia naszej cery spada wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz, a także pojawieniem się silnego wiatru. Niewielu ludzi wie, że skóra może stać się przesuszona od zbyt dużej ilości kremów nawilżających oraz zbyt gorących, długotrwałych kąpieli czy pryszniców. Naszej cerze szkodzi również używanie zwykłych mydeł i przyrządów do mycia, takich jak szczotki czy szorstkie gąbki. Przesuszona skóra może wystąpić po stosowaniu niektórych leków, a pozbycie się łuszczenia może przez to być nierozerwalnie związane z udaniem się do dermatologa. Ponadto wystąpienie przesuszonej skóry może mieć związek z przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach, zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią dietą oraz nadmiernym opalaniem się.

Krem na przesuszoną skórę twarzy

Aby pielęgnacja przesuszonej skóry twarzy przebiegała prawidłowo należy przede wszystkim unikać mydła oraz preparatów, które są na nim oparte. Ponadto, warto pamiętać, że nasza skóra o wiele lepiej będzie przyjmowała kremy nawilżające, gdy będziemy je aplikować po letnim prysznicu na lekko wilgotną cerę. Kosmetyki, których używamy, nie mogą mieć w swoim składzie alkoholu, który jedynie zaostrzy problem wysuszenia. Najlepiej zrezygnować również z wizyt w solarium oraz gorących kąpieli. Oprócz zewnętrznego nawilżania, należy pamiętać o nawilżaniu od wewnątrz oraz zbilansowanej diecie, która wzmocni powłokę lipidową skóry.

Najczęstsze błędy popełniane w pielęgnacji przesuszonej skóry

Niewskazane do pielęgnacji przesuszonej cery są:
peelingi mechaniczne - są zbyt silne dla skóry przesuszonej, mogą ją podrażniać,
chlorowana woda - mycie twarzy chlorowaną wodą może doprowadzić do jej przesuszenia i podrażnień, dlatego, jeśli już chcemy użyć wody do pielęgnacji twarzy, należy najpierw ją przegotować i ostudzić,
używanie mydła - mydło skutecznie usuwa ze skóry nie tylko zanieczyszczenia, ale również sebum, którego w przypadku przesuszonej skóry jest niewiele. Poza tym silnie zasadowe pH może prowadzić do podrażnień.
pocieranie skóry przy jej wycieraniu - tarcie ręcznikiem po twarzy pozbawia ją resztek sebum, dlatego zdecydowanie korzystniej przykładać ręcznik punktowo do twarzy, by wchłaniał wodę.
nieodpowiednie stosowanie wody termalnej - sama woda termalna jest bogactwem składników mineralnych, jednak by nie szkodziła, po spryskaniu nią twarzy, należy osuszyć skórę za pomocą papierowego ręcznika, ponieważ w czasie parowania dodatkowo przesusza skórę twarzy.

przesuszona