ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

szorstka

Szorstka skóra jest wysuszona, pozbawiona elastyczności i szybciej się starzeje. Może się nadmiernie łuszczyć i swędzieć. Skóra z wiekiem traci zdolność zatrzymywania wilgoci. Prawidłowo funkcjonująca skóra nieustannie się odnawia - jej komórki przesuwają się do góry niosąc ze sobą wodę. Martwe komórki łuszczą się i robią miejsce nowym. Skóra staje się sucha i szorstka, gdy nowe komórki nie zdążą dostarczyć odpowiedniej ilości wilgoci zanim zostanie ona utracona.

Szorstka skóra - przyczyny

Za szorstkość skóry odpowiadają: klimatyzacja, detergenty, kąpiele w gorącej wodzie, opalanie, kosmetyki z alkoholem, niekorzystne czynniki zewnętrzne.
Szorstka skóra może być też objawem poważnych chorób, dlatego nie warto lekceważyć jej objawów.

Szorstka skóra - pielęgnacja

Sucha i szorstka skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Każdy kontakt naszej skóry z wodą powinien być zakończony użyciem kremu nawilżającego, albo emulsji. Skóra szorstka i sucha wymaga używania odpowiednich substancji zawartych w kremach, takich jak mocznik. Nie sprzyja nam również gorąca oraz twarda woda. Gorąca woda przesusza skórę, a twarda ją podrażnia, dlatego warto używać płynów zmiękczających do kąpieli. Niekorzystnie na stan cery wpływa również palenie papierosów. Posiadacze szorstkiej skóry powinni unikać kosmetyków na bazie alkoholu, mocno ściągających oraz oczyszczających.