ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

oczyszczanie cery trądzikowej

Oczyszczanie cery trądzikowej przez jej specyficzny wygląd i czasami niespodziewane reakcje, bywa trudne. Wykwity skórne zazwyczaj pojawiają się w okresie dojrzewania przez poziom hormonów, który wówczas gwałtownie wzrasta. Oczyszczanie cery trądzikowej jest żmudnym procesem, ponieważ cerę tłustą, która zazwyczaj występuje w parze z trądzikiem bardzo łatwo przesuszyć.

Oczyszczanie cery trądzikowej - kosmetyki


Skórę twarzy należy oczyszczać dwa razy dziennie z kurzu, makijażu i brudu za pomocą nieoleistych pianek bądź żeli. Częstsze mycie może wzmocnić łojotok. Bezwzględnie trzeba unikać mycia twarzy zwykłym mydłem, zaburza ono naturalne pH skóry, przez co sprzyja rozwojowi bakterii. Warto omijać szerokim łukiem również preparaty na bazie alkoholu, który wysusza i podrażnia skórę. Po dokładnym oczyszczeniu cery trądzikowej należy stosować kremy nawilżające, albo nawilżająco-matujące, w zależności od potrzeb.
Wszelkie preparaty przeciwtrądzikowe mają hamować powstawanie zaskórników, złuszczyć rogowaciejący naskórek, zmniejszyć łojotok, a także zadziałać antybakteryjnie.

Oczyszczanie cery trądzikowej – najważniejsze zasady


Oczyszczanie cery trądzikowej związane jest ze stosowaniem głównie kosmetyków antybakteryjnych - kremów, żeli, toników. Raz w tygodniu należy wykonać peeling lub nałożyć maskę oczyszczającą. Latem powinno się zadbać o odpowiednią ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV stosując kremy ochronne UVA/UVB. Ważna jest również odpowiednia dieta, najlepiej bogata w owoce i warzywa, by utrzymać równowagę witaminowo-mineralną. Mleko i przetwory mleczne też mają zbawienny wpływ na kondycję skóry. Odpowiednie oczyszczanie cery trądzikowej jest niezwykle ważne przy tym typie skóry. Zarówno brak pielęgnacji jak i nieprawidłowe kosmetyki mogą jedynie zaszkodzić.