<div style="text-align:center;color:#fff;font-size:12px;font-weight:600;text-transform:uppercase;background:#ec5176;padding:3px 0;"><a style="color:#fff;">Dla zamówień powyżej <span style="text-decoration:underline;white-space:nowrap;">50zł</span> dostawa <b style="color:#fff;font-weight:600;font-family:Atma, 'source-sans';font-size:20px;">4,99zł!</b> </a></div>

oczyszczanie cery tłustej i mieszanej

Większość kobiet obchodzi się w bardzo niedelikatny sposób ze swoją tłustą cerą po to, by ją w jak najdokładniejszy sposób oczyścić. Oczyszczanie cery tłustej i mieszanej jest niezwykle problematyczne. Bardzo często w ruch idą preparaty na bazie alkoholu, mocne peelingi i szczotki do twarzy. W ten sposób bardzo szybko cera tłusta staje się cerą wrażliwą i podrażnioną, co z kolei powoduje podkręcenie pracy gruczołów łojowych, ponieważ nasza skóra ratuje się przed nadmierną utratą wody. W ten sposób wpadamy w błędne koło. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie cery tłustej i mieszanej, by sobie nie zaszkodzić?

Oczyszczanie cery tłustej i mieszanej, co stosować?


Wbrew pozorom zalecane są tu delikatne żele myjące, które nie naruszają bariery ochronnej naskórka. Bezwzględnie należy unikać mydeł, zarówno tych w kostkach jak i w płynie, ponieważ zawarte w nich detergenty niszczą zdrowe komórki naskórka i z łatwością dostają się do głębszych warstw skóry. Twarz powinno się osuszać papierowymi ręcznikami, albo, w ostateczności, ręcznikiem, którego nie należy używać dwa razy. Wydaje się to błahostką, jednak ma ogromny wpływ na stan naszej skóry. Warto stosować preparaty ziołowe, ponieważ są delikatne i nie uszkadzają naturalnej bariery ochronnej naskórka. Kosmetyki ziołowe są bardzo delikatne i mogą być zbyt słabe dla cery trądzikowej, dlatego należy je stosować bardzo długo, żeby zobaczyć efekty.

Oczyszczanie cery tłustej i mieszanej, czego unikać?


Oczyszczanie cery tłustej i mieszanej jest niezwykle pracochłonne. Ten typ skóry wymaga specjalnego traktowania. Czego zatem unikać, by jej nie zaszkodzić? Przede wszystkim – chlorowanej wody do mycia twarzy. Odwadnia ona skórę i pozostawia uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia, ponadto narusza naturalną barierę ochronną naskórka. Nie należy również stosować toników do oczyszczania skóry. Wielu ludzi myli płyny micelarne z tonikami przez co nieprawidłowo ich używa. Płyn micelarny służy do oczyszczenia skóry bez użycia wody, a tonik ma za zadanie wyrównać poziom pH skóry już po jej oczyszczeniu. Krąży przekonanie, że do oczyszczenia cery tłustej i mieszanej trzeba używać codziennie mocnych peelingów – jest to błąd, ponieważ uwrażliwiają one i odwadniają skórę. Należy także wystrzegać się szczotek do mycia twarzy – są one siedliskiem bakterii. Oczyszczanie cery tłustej i mieszanej wymaga specjalnych kosmetyków przeznaczonych właśnie do tego typu skóry. Używając innych możemy jej jedynie zaszkodzić.

oczyszczanie cery tłustej i mieszanej