ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

Odkryj sekret skutecznej regeneracji skóry twarzy i dłoni!

star_rateOcena artykułu 0

regeneracja-skory

Naturalna regeneracja skóry trwa 28 dni, pod warunkiem, że żaden czynnik nie zaburza tego procesu. Naskórek zostaje odnowiony i wymieniony na nowy. Dzięki temu zostaje on utrzymany w dobrej kondycji. Jednak z upływem czasu procesy regeneracyjne znacznie spowalniają, a skóra w widoczny sposób zaczyna się starzeć.

Skóra twarzy składa się z trzech głównych warstw. W kolejności od najgłębiej umiejscowionej, są to:

➤ tkanka podskórna,
➤ skóra właściwa,
➤ naskórek.

Naskórek odnawia się najszybciej – potrzebuje on na regenerację niecałego miesiąca. Jednak odnowy najbardziej wymaga skóra właściwa, ponieważ to od jej prawidłowego działania zależy kondycja dwóch pozostałych warstw skóry.

Skórę do regeneracji warto pobudzać przez regularne stosowanie peelingów lub wykonywaniu zabiegów w gabinetach kosmetycznych, opartych na działaniu kwasów. Tego typu czynności pobudzają głębsze warstwy skóry do intensywnej odnowy.

Regularne złuszczanie skóry pozwala pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu cera nabiera blasku i zdrowego wyglądu. Peeling w warunkach domowych powinien być wykonywany, w zależności od potrzeb skóry – 1-2 razy w tygodniu. Warto pamiętać, że złuszczeniu ulega jedynie naskórek, czyli warstwa zewnętrzna skóry.

Przyczyny nieprawidłowej regeneracji skóry

O uszkodzenie skóry nie jest trudno. Przyczynić się do tego może niewłaściwa pielęgnacja lub jej całkowity brak. Mowa tu nie tylko o nieprawidłowo dobranych preparatach pielęgnacyjnych, ale również niezabezpieczaniem skóry przed szkodliwym działaniem słońca czy mrozu.

Za większość zmian pojawiających się wraz z wiekiem na skórze, odpowiada słońce. Przyczynia się również do jej szybszego starzenia się, ponieważ jego działanie znacznie obniża produkcje kolagenu, co z kolei przekłada się na utratę elastyczności i jędrności.

Ze względu na szkodliwe działanie promieni słonecznych, istotne, by przed każdym wyjściem na zewnątrz aplikować na skórę krem z filtrem. Pozwoli to uniknąć wysuszenia skóry oraz spowolni procesy starzenia się cery.

Negatywnie na regenerację skóry wpływają również wszechobecne zanieczyszczenia powietrza. Na skutek ich oddziaływania, pojawiają się wolne rodniki, uszkadzające komórki skóry. Można im przeciwdziałać za pomocą kremów z witaminą E oraz C. Poprawiają one barierę ochronną skóry, dzięki czemu staje się ona odporna na działanie czynników zewnętrznych oraz pełna blasku.

regeneracja skory kosmetyki

Kosmetyki do regeneracji skóry

Regularne wykonywanie peelingów wpływa na przyspieszenie regeneracji skóry. Jednak jego działanie należy wspomóc odpowiednim kremem, który po usunięciu martwego naskórka wniknie głębiej w skórę.

Istotne, by kosmetyki te miały w swoim składzie:

witaminy C, E, A,
kwas foliowy,
wyciągi ziołowe (np. brzoza, pokrzywa, babka lancetowata, skrzyp polny),
mocznik,
sole mineralne (np. miedź, cynk, żelazo, jod),
kwas hialuronowy.

Mocznik odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry. Dzięki temu szybciej się regeneruje i nie przesusza. Właściwości zmiękczające warstwę rogową naskórka sprzyjają przedostawaniu się składników aktywnych w głębsze warstwy skóry.

Witamina A (retinol) najczęściej występuje w kremach o działaniu przeciwzmarszczkowym, ponieważ sprzyja wytwarzaniu nowych komórek i ich regeneracji. Wpływa na elastyczność i jędrność skóry, a także rozjaśnienie przebarwień.

Witamina E opóźnia procesy starzenia się skóry. Jest to silny przeciwutleniacz, chroniący skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Przez jej właściwości regenerujące, odżywcze i nawilżające, uważana jest za witaminę młodości.

Witamina C, podobnie jak witamina E, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Jednocześnie wspomaga regenerację komórek, przyspiesza metabolizm, a także chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i rozjaśnia przebarwienia. Doskonale uzupełnia się z witaminą E.

Regeneracja skóry podczas snu

Noc jest doskonałą okazją do regeneracji skóry. Dzieje się tak poniekąd dlatego, że w końcu nasza twarz została oczyszczona z makijażu, nadmiaru sebum, kurzu i innych zanieczyszczeń. Dopiero teraz skóra może zacząć swobodnie oddychać.

Nasza skóra nocą jest najaktywniejsza. Ponadto mięśnie twarzy odpoczywają, dzięki czemu komórki ulegają regeneracji bez jednoczesnego pogłębiania się zmarszczek.

Nocą skóra wchłania więcej składników odżywczych zawartych w kremach, dlatego tak istotne jest używanie dostosowanego do pory dnia produktu. Powinny się one charakteryzować mocniejszym składem niż kremy na dzień, a także dużą ilością witamin i składników odżywczych.

By skóra mogła się odpowiednio zregenerować nocą, należy pamiętać o jej dokładnym oczyszczaniu wieczorem.

Podczas nakładania kremu na noc, należy pamiętać o okolicy oczu i szyi. O ile na szyję można zastosować ten sam krem, co do twarzy, o tyle skóra wokół oczu jest tak delikatna, że może ulec podrażnieniu. Dlatego w tym przypadku należy sięgnąć po krem pod oczy. Stanowią one doskonałą pielęgnację delikatnej skóry wokół oczu.

regeneracja-skory-dloni

Regeneracja skóry dłoni

Skóra dłoni bardzo szybko ulega procesom starzenia się, szczególnie, gdy jest przesuszona. Pierwsze oznaki starzenia widać już po 30. roku życia, kiedy skóra staje się cieńsza i mniej nawilżona, jednocześnie bardziej podatna na czynniki zewnętrzne.

By uniknąć problemów z przesuszoną skórą dłoni, należy używać krem do rąk po każdym kontakcie z wodą. Pomaga to w przywróceniu optymalnego nawilżenia dłoni.

Należy pamiętać, że to właśnie skóra dłoni jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. Ponadto jest to również najbardziej eksponowana część ciała, która zwraca na siebie uwagę otoczenia.

Odwrócenie negatywnych skutków zaniedbań kosmetycznych dłoni może okazać się w najlepszym przypadku długotrwałe. Niestety, w wielu sytuacjach procesy te są nieodwracalne.

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego powinny być zadbane. Młodo wyglądająca skóra zawsze będzie bardziej atrakcyjna dla społeczeństwa niż przesuszone, pełne przebarwień dłonie, które szybko ulegają procesom starzenia się. Właściwa pielęgnacja skóry nie musi być skomplikowana. Wystarczy unikać ich przesuszenia. Dlatego po każdym umyciu rąk należy sięgać po nawilżający krem, który pomoże w odbudowie płaszcza hydrolipidowego.

Jeśli jednak regularne nawilżanie dłoni nie jest możliwe lub nie jest skuteczne, warto zdecydować się na przeprowadzenie regenerującej kuracji. Mowa tu oczywiście o peelingu – pomoże dokładnie oczyścić skórę, a także usunąć martwy naskórek, dzięki temu składniki kremu nawilżającego wnikną w głębsze partie skóry, mocniej ją nawilżą i odżywią.

Cera palacza – regeneracja

Cera palacza bardzo szybko ulega przesuszeniu i procesom starzenia się, ponieważ jej regeneracja jest znacznie wolniejsza. Najlepszym sposobem na poprawę wyglądu skóry jest rzucenie palenia. Nawet najskuteczniejsza pielęgnacja nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli organizm w dalszym ciągu będzie zanieczyszczany.

By zregenerować cerę palacza należy sięgnąć po dobre kosmetyki, które w swoim składzie posiadają witaminy A, C, E, kolagen, kwas hialuronowy, koenzym Q10 i olej arganowy.

Zaawansowane oznaki starzenia się skóry są już nie do odwrócenia, dlatego przeciwdziałać im należy, jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Pomóc tu mogą nie tylko kosmetyki, ale także regularne wykonywanie delikatnego masażu twarzy.

Niestety, zmarszczek palacza nie da się usunąć domowymi sposobami. Pozostają jedynie gabinety medycyny estetycznej i serie specjalistycznych zabiegów.

regeneracja skory

Regeneracja skóry twarzy po trądziku

Skóra twarzy po trądziku bardzo często wymaga intensywnej regeneracji. Nawet jeśli ostatni pryszcz pojawił się kilka lat temu, cera nadal może nosić nieestetycznie wyglądające pamiątki po trądziku w postaci przebarwień i blizn.

Do regeneracji skóry twarzy po trądziku należy wybierać preparaty z witaminą E. Stare blizny mogą nie być podatne na jakiekolwiek domowe działania, jednak te nowopowstałe, powinny zniknąć przy odpowiedniej pielęgnacji.

Blizny po trądziku są nieodwracalnym uszkodzeniem skóry, w którym włókna elastyczne zaniknęły, a włókna kolagenowe są nieodpowiednio rozmieszczone.

Powstawaniu blizn w czasie trądziku można zapobiec. Blizny najczęściej pojawiają się u osób, które nie leczyły trądziku lub leczenie nie było właściwie przeprowadzone. Kategorycznie zakazane jest wyciskanie zmian – prawdopodobieństwo pojawienia się blizny znacznie wzrasta.

Ile razy słyszałaś od mamy lub babci, że najlepsze na trądzik jest słońce? Zapewne wielokrotnie. Niestety, uszkodzona zmianami trądzikowymi skóra, która została wystawiona na bezpośrednie działanie promieniowania UV jest bardzo podatna na powstawanie przebarwień. Ich pojawianiu się sprzyja również wyciskanie krostek. Im większe i głębiej osadzone, tym większe prawdopodobieństwo, że po ich zniknięciu zostanie nieestetyczna niespodzianka w postaci ciemnej kropki.

Przebarwień skóry można uniknąć – wystarczy stosować się do zasad bezpiecznego opalania i przez cały rok używać kremów z odpowiednio wysokim filtrem UV, który uchroni skórę przed szkodliwym działaniem słońca.

Podsumowanie

Regeneracja skóry pomaga zachować zdrowy wygląd, a także znacznie opóźnia pojawienie się pierwszych zmarszczek. Regularne wspomaganie procesów regeneracyjnych pozwoli uzyskać i utrzymać nieskazitelny wygląd skóry.