ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

cellulit, rozstępy, ujędrnianie

Na cellulit i rozstępy skarży się wiele kobiet. Problem ten nie dotyczy tylko kobiet w ciąży, ale również tych, które nigdy nie rodziły, a nawet coraz młodszych dziewcząt. Cellulit i rozstępy nie dotykają jedynie osób otyłych, bardzo często pojawiają się także u szczupłych kobiet.

Cellulit i rozstępy – przyczyny powstawania

Za powstawanie cellulitu odpowiadają głównie geny, terapia hormonalna, brak ruchu, siedzący tryb życia, przybranie na wadze, nieodpowiednia dieta, używki, zbyt częste opalanie oraz obcisłe ubrania. Nierównomierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej pojawia się na skutek spowolnienia krążenia krwi oraz limfy, a także przez wolną przemianę materii.
Zupełnie innym problemem są rozstępy, za których powstawanie odpowiadają czynniki hormonalne, zbyt gwałtowne przybranie na wadze, ciąża, a także zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej. Raz powstałych rozstępów, w odróżnieniu od cellulitu, nie można się pozbyć w domowy sposób, dlatego warto im zapobiegać poprzez wsmarowywanie w narażone miejsca kremów specjalnego przeznaczenia.

Cellulit i rozstępy – leczenie

Cellulit i rozstępy to dwie odrębne kategorie problematyczne. Sam cellulit da się zwalczyć stosując odpowiednią dietę, aktywność fizyczną oraz kosmetyki. Niestety sytuacja dotycząca rozstępów wygląda zupełnie inaczej, ponieważ, gdy się już pojawią, można z nimi walczyć tylko w salonach kosmetycznych lub za pomocą zabiegów chirurgicznych. Na cellulit i rozstępy powinno się stosować zupełnie inne kosmetyki i zabiegi ze względu na zróżnicowanie tych problemów.