ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

kremy dla mężczyzn

Kremy do twarzy dla mężczyzn są najlepszym dowodem na to, że nie tylko panie dbają o urodę. To z myślą o nich powstały prawdziwie męskie kosmetyki odznaczające się lekką konsystencją, właściwościach dostosowanych do męskich potrzeb oraz unikalnych zapachach oraz opakowaniach.
Męska skóra bardzo różni się od cery damskiej. Wszystkiemu winny testosteron, który odpowiada za grubość męskiej skóry (jest ona około 25% grubsza od damskiej), większą ilość gruczołów łojowych oraz bujniejsze owłosienie. Mężczyźni są bardziej odporni na działanie czynników zewnętrznych, jednak dużo częściej pojawiają się u nich wykwity, zaskórniki oraz trądzik.
Kremy do twarzy dla mężczyzn zostały stworzone po to, by nie podbierali oni kosmetyków kobietom – mają one inny zapach oraz skład. Ważne, by preparaty były dostosowane do typu cery. Wbrew pozorom panowie powinni dbać o swoją skórę w podobnej mierze, co kobiety. Odżywiona, nawilżona i zadbana cera jest dobrą inwestycją na przyszłość.

Kremy do twarzy dla mężczyzn – pielęgnacja

Większość mężczyzn posiada tłustą skórę z nielicznymi wypryskami, chociaż niektóre partie twarzy mogą pozostać suche i wrażliwe. Dlatego bardzo ważna jest tu pielęgnacja oparta na żelu z mikrogranulkami oraz toniku. Krem do twarzy dla mężczyzn powinien być używany rano i wieczorem, na twarz i na szyję. Może to być krem nawilżająco-matujący, odżywczy lub chroniący przed słońcem. Pod oczy zalecany jest krem przeciwzmarszczkowy, który skutecznie zmniejszy sińce i obrzęki. Niezbędny jest też peeling – wystarczy wykonać go raz, dwa razy w tygodniu. Martwy naskórek zostanie usunięty, a skóra zostanie odżywiona.

Kremy do twarzy dla mężczyzn – łagodzenie podrażnień

Bez względu na to, jaka moda obecnie obowiązuje, prędzej czy później, każdy mężczyzna musi sięgnąć po maszynkę do golenia. Dla wielu mężczyzn jest to niemal fizjologiczna czynność. Dlatego ważne jest, by po goleniu używać odpowiednich kremów do twarzy dla mężczyzn o działaniu nawilżająco-kojącym.