ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

serum do twarzy

Serum jest nietypowym, ale bardzo przydatnym kosmetykiem. Serum można stosować na dzień, na noc, jako czasową kurację, ale też do codziennej pielęgnacji. Serum ma zdecydowanie intensywniejsze działanie niż krem.

Serum do twarzy

Serum nie ma swojej ścisłej definicji, jednak przyjęło się, że działa ono silniej niż tradycyjny krem przy zachowaniu lżejszej konsystencji. Nie jest to jednak regułą – na rynku kosmetycznym można spotkać serum gęste, odznaczające się kremową konsystencją. Mimo to nie zastąpi ono kremu.
Producenci serum zapewniają, że kosmetyk ten ma większe stężenie substancji aktywnych. Jeśli przeczytamy coś takiego na opakowaniu możemy mieć pewność, że to prawda, ponieważ ustawa zabrania umieszczania na opakowaniach nieprawdziwych informacji. Mimo to należy czytać między wierszami – większe nie zawsze oznacza bardzo duże, dlatego nawet podobne typy serum mogą mieć zróżnicowane działanie.
Należy też zaznaczyć, że nie każde serum ma wyższe stężenie składników aktywnych. Czasami jego intensywniejsze działanie jest wynikiem dodania większej ilości związków o różnorodnym działaniu, dzięki czemu serum staje się wielofunkcyjne (nawilża, odmładza, regeneruje, liftinguje).

Serum do twarzy – jak stosować?

Zazwyczaj zalecenia producenta są różne, dlatego za każdym razem, gdy sięgamy po inny rodzaj serum, należy zapoznać się z opisem na opakowaniu.
Serum nawilżające i ochronne zalecane jest do codziennej pielęgnacji skóry. Pamiętajmy, że profilaktyka jest najlepszą kuracją przeciwstarzeniową.
Kuracja regenerująca serum powinna trwać kilka tygodni. Niektóre typy serum regenerującego zamknięte są w ampułkach lub saszetkach, które mają odmierzoną ilość kosmetyku na określony czas. Standardowo zapakowane serum można używać trzy razy w tygodniu, a mimo to pierwsze efekty zobaczysz bardzo szybko. Gdy twoja skóra wróci do dobrej kondycji, możesz powrócić do poprzedniej pielęgnacji.
Serum przeciwzmarszczkowe jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy twoja skóra zaczyna tracić jędrność, a pierwsze zmarszczki zaczynają być coraz bardziej widoczne. Dobre serum przeciwzmarszczkowe daje efekt natychmiastowego wygładzenia, a także opóźnia pojawienie się następnych zmarszczek. Serum przeciwzmarszczkowe to doskonały ratunek przed wielkimi wydarzeniami, kiedy chcemy wyglądać jak najlepiej. Błyskawiczne wygładzenie zastosowane doraźnie, pomoże ci uzyskać ten efekt.
Serum anti-age po ukończeniu 35 lat powinno na stałe zagościć w twojej kosmetyczne. Skóra dojrzała wymaga intensywnej stymulacji.
Serum, które ma w swoim składzie nietrwałe składniki, takie jak, szybko utleniającą się witaminę C, powinno mieć zapewnione dodatkową ochronę przeciwsłoneczną w ciągu dnia. Jest to idealny kosmetyk do stosowania na noc.

Serum – dla początkujących

Dobre serum nie musi być drogim serum! Przed zakupem koniecznie sprawdź skład kosmetyku.
Jeżeli nie wiesz, jaki rodzaj serum będzie dla ciebie najlepszy – poproś w drogerii o kilka próbek, po ich wykorzystaniu będziesz wiedzieć, które serum się u ciebie sprawdziło.
Pamiętaj, że serum, chociaż intensywniejsze od kremu, nadal jest tylko kosmetykiem, który zawsze będzie miał ograniczoną skuteczność.
Kiedy dopiero zaczynasz stosować serum, potraktuj je najpierw jako kurację. Po około trzech tygodniach możesz stwierdzić czy twoja skóra naprawdę potrzebuje silniejszej pielęgnacji. Jeśli tak – możesz włączyć serum do codziennej profilaktyki.
Twoja skóra nie rozleniwi się pod wpływem działania serum – jeżeli nie będzie potrzebowała tak intensywnej pielęgnacji, nie przyjmie zawartych w nim substancji.