ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

mintperfekt

Mintperfekt jest to seria kosmetyków przeznaczonych do higieny jamy ustnej. Na linię Mintperfekt składają się pasty do zębów stomatologiczne bez fluoru, przeciwpróchnicze, zmniejszające nadwrażliwość i remineralizujące oraz płyny uzupełniające działanie past. Dla zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej zaleca się stosowanie kosmetyków z serii Mintperfekt dwa razy dziennie.

Pasta do zębów Mintperfekt szałwiowa

Szałwiowa pasta do zębów z przeciwpróchniczym fluorem przeznaczona jest do codziennego stosowania. Wzbogacona została o prowitaminę B5, ponadto charakteryzuje się bardzo mocnym działaniem łagodzącym. Naturalna szałwia zawarta w paście z serii Mintperfekt w połączeniu z fluorem, znacznie redukuje podrażnienia błony śluzowej dziąseł oraz skutecznie chroni zęby przed próchnicą. Krzemionki koloidalne zawarte w składzie dokładnie czyszczą zęby i usuwają z nich wszystkie nagromadzone osady. Natomiast intensywny miętowy aromat zapewnia długotrwałą świeżość i orzeźwienie. Nie można jednak paście do zębów przypisywać cudownych właściwości. W walce z próchnicą najważniejsza jest systematyczności. Jest to uniwersalny sposób na zachowanie zdrowych zębów. Dlatego należy pamiętać o szczotkowaniu zębów co najmniej dwa razy dziennie, czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych oraz stosowaniu odpowiednich płynów do ust.

Płyn do płukania ust Mintperfekt Sensitiv

Na Ziaję Mintperfekt Sensitiv składa się pasta do zębów oraz płyn do płukania jamy ustnej. Stosowanie tych dwóch produktów razem zapewnia kompleksową ochronę zębów i dziąseł przed nadwrażliwością, a także łagodzi jej objawy. W składzie płynu do płukania ust znalazły się takie składniki jak: fluor, azotan potasu oraz betaina. Mają one za zadanie wzmocnić i chronić zęby oraz dziąsła przed niekorzystnym działaniem kwasów w trakcie spożywania posiłków. Ponadto dodatkową zaletą stosowania płynu jest jego zbawienny wpływ na szkliwo oraz odsłonięte, wrażliwe szyjki zębowe. Zaleca się stosowanie płynu zaraz po wyszczotkowaniu zębów, ponieważ jest on uzupełnieniem kuracji przeznaczonej dla wrażliwych zębów i dziąseł, ale także dociera do miejsc niedostępnych dla szczoteczki. Działa remineralizująco na zęby, usuwa nieprzyjemny zapach z ust oraz znacząco zmniejsza ilość osadzania się pytki nazębnej. Przeznaczony do stosowania u osób powyżej 17 lat.

Pasta stomatologiczna remineralizująca Mintperfekt

Pasta z serii Mintperfekt Activ przeznaczona jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 6 lat. W swoim składzie zawiera płynne szkliwo, a także fluorek sodu. Przeznaczona do codziennego stosowania. Działanie remineralizujące odpowiada za odbudowę uszkodzonego szkliwa. Chroni, wygładza oraz uszczelnia powierzchnie zębowe. Pasty remineralizujące zalecane są osobom o podwyższonej podatności na próchnicę. W trakcie stosowania, płynne szkliwo oraz fluor uszczelniają powierzchnię zębów, znacząco zmniejszają nadwrażliwość, a także chronią przed szkodliwym działaniem kwasów oraz próchnicą. Krzemionka czyści płytkę nazębną i przywraca naturalną biel zębów. Mięta i eugenol zapewniają uczucie długotrwałej czystości i świeżości.
Seria Mintperfekt stworzona została tak, aby sprostać wymaganiom osób, które borykają się z problemami dotyczącymi zębów i dziąseł.

mintperfekt