ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

demakijaż

Demakijaż jest podstawową pielęgnacją skóry. Po całym dniu, gdy na twarzy oprócz makijażu znalazły się również kurz i brud, wieczorny demakijaż jest niczym wybawienie dla skóry. Niedokładny demakijaż może spowodować poranny wysyp pryszczy.

Demakijaż oczu

Demakijaż oczu jest najtrudniejszym elementem w sztuce demakijażu. Usunięcie maskary z rzęs bywa nie lada wyzwaniem. Do tego celu niezbędny jest płyn do demakijażu oczu. Aby całkowicie zmyć tusz z rzęs należy wykonywać ruchy ku dołowi na zamkniętych powiekach. Nie należy stosować kosmetyków do demakijażu twarzy, aby zmyć cienie do powiek.

Demakijaż twarzy

Do demakijażu twarzy najlepiej używać produktów do niego przeznaczonych, takich jak mleczka, żele czy płyny micelarne. Przy wyborze należy kierować się typem skóry jaki posiadamy. Mleczko do demakijażu ma działanie nawilżające i najskuteczniej nawilża, jednak nie jest to pożądane w przypadku cery tłustej i warto wówczas sięgnąć po inne kosmetyki do demakijażu.

Demakijaż i co dalej?

Po dokładnym oczyszczeniu skóry należy sięgnąć po tonik, który ureguluje poziom pH skóry. Większość kosmetyków do demakijażu ma składniki pielęgnacyjne mimo to warto stosować toniki. Toniki należy dobierać do typu cery jaki posiadamy, nie powinny one zawierać alkoholu. Wiele toników ma działanie antybakteryjne, rozjaśniające i ściągające pory. Dopiero po zastosowaniu toniku nasza skóra jest w pełni oczyszczona i gotowa na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego.

Kosmetyki do demakijażu

Płyny i mleczka do demakijażu można z powodzeniem zastąpić chusteczkami czyszczącymi. Jest to wygodny sposób na wykonanie nieznacznego demakijażu w ciągu dnia. Na przykład usunięcia szminki z ust czy zrolowanego cienia na powiek. Osoby posiadające cerę wrażliwą mogą stosować oliwki z oliwek. Jest to sposób na skuteczny demakijaż bez podrażnień.

demakijaż