ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

zanieczyszczona

Powszechnie uważa się, że cera zanieczyszczona to najczęściej skutek występujących w przeszłości problemów z tłustą cerą. Jednak zanieczyszczona skóra twarzy to również efekt zmian hormonalnych, stresu, niedoboru mikroelementów oraz bardzo często złej pielęgnacji cery. Dlatego warto szczególnie zadbać o pielęgnację, aby raz na zawsze pozbyć się uporczywych zmian skórnych powodowanych problemami z zanieczyszczoną cerą.

Zanieczyszczona cera- charakterystyka


Nie wiesz, czy cera zanieczyszczona to właśnie twój rodzaj cery? Charakterystycznymi objawami tego typu skóry są przede wszystkim rozszerzone pory, tłusty pobłysk i zaskórniki. To właśnie na ich zwalczaniu powinny skupić się wykonywane przez ciebie zabiegi pielęgnacyjne. Poza wymienionymi objawami, charakterystyczne są również: pogrubiony naskórek, zaczerwienienia skóry, nadmierne łuszczenie się naskórka oraz krosty. Choć walka z zanieczyszczoną cerą jest dosyć kłopotliwa, to regularne zabiegi pielęgnacyjne z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków umożliwiają powrót do zdrowej cery.

Zanieczyszczona cera – pielęgnacja


Pielęgnacja cery zanieczyszczonej opiera się przede wszystkim na oczyszczaniu. Warto zwrócić uwagę, aby stosowane kosmetyki zawierały w swoim składzie składniki takie jak zielona glinka, czy kwas migdałowy, znane z antybakteryjnych i przeciwzapalnych właściwości. Cera zanieczyszczona wymaga również odpowiedniego nawilżania. W tym celu doskonale sprawdzi się Ziaja nuno krem antybakteryjny do skóry zanieczyszczonej skłonnej do wyprysków, który równocześnie oczyści i nawilży twoją skórę. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji cera zanieczyszczona jest w stanie powrócić do równowagi i zdrowego wyglądu.

zanieczyszczona