ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

alergiczna

Cera alergiczna jest łudząco podobna do cery wrażliwej, dlatego bardzo łatwo je pomylić. Symptomy występujące przy obu typach skóry są niemal identyczne, a są to: uczucie palenia, rumień oraz świąd. Aby dobrać odpowiednią kurację niezwykle ważne jest odpowiednie rozpoznanie problemu. W tym celu należy określić: czas w jakim rozwijają się zmiany skórne, miejsce ich zaobserwowania, rozmiar, a także mechanizm ich powstawania. Cera alergiczna zaczyna reagować na nieodpowiedni kosmetyk nawet po kilku dniach, dlatego gdy podrażnienie pojawia się od razu mamy do czynienia z cerą wrażliwą.

Cera alergiczna – pielęgnacja


Cera alergiczna
źle znosi większość kosmetyków, twardą wodę oraz niektóre pokarmy. Skóra może stać się alergiczna niemal w każdym wieku i w każdej chwili. Za ten stan odpowiadają głównie geny. Niektórzy zmagają się z cerą alergiczną od dziecka, inni nabywają ją z czasem. Kosmetyki używane do pielęgnacji cery alergicznej powinny być hipoalergiczne, bezzapachowe, mieć pH 5,5. Wszystkie stosowane preparaty powinny być z tej samej linii, ponieważ stosowanie różnych może wywołać reakcję alergiczną. Oczyszczanie twarzy musi odbywać się przy pomocy mleczek przeznaczonych do skóry atopowej lub dermatologicznych kostek myjących, nie wolno stosować mydeł ani kosmetyków złuszczających. Produkty do stosowania na dzień powinny zawierać mineralne filtry przeciwsłoneczne. Skóra alergiczna również wymaga złuszczenia, ale peeling należy wykonywać nie częściej niż raz w miesiącu – musi być to peeling enzymatyczny. Warto dwa razy w tygodniu stosować maseczki kojące.

Cera alergiczna, czy da się ją wyleczyć?


Niestety, cery alergicznej pozbyć się nie da, istnieje możliwość jej zaleczenia i uspokojenia za pomocą preparatów do stosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Alergie skórne występujące u małych dzieci wraz z wiekiem przemijają, ale nigdy nie wiadomo kiedy mogą powrócić. Pojawieniu się cery alergicznej sprzyjają: stres, przepracowanie, zbyt mała ilość snu, niewłaściwe odżywianie oraz nieprawidłowe wykonywanie pielęgnacji skóry. 

Skóra alergiczna – wygląd


Cera alergiczna
reaguje na kosmetyki dopiero na kilku-kilkunastu godzinach, czasem nawet po paru dniach. Zazwyczaj objawia się zaczerwienieniem oraz nieznacznym obrzękiem w okolicach ust i oczu. Bardzo często pojawiają się również czerwone, złuszczające się, swędzące i bolące plamy. Cera alergiczna jest bardzo trudna do uspokojenia, szczególnie w bardzo zaawansowanym stadium (na przykład przy atopowym zapaleniu skóry).

alergiczna