ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

zmęczona

Zmęczona cera to odzwierciedlenie naszego stanu zdrowia. Bardzo często pojawia się w związku z niewyspaniem, stresem czy przeciążeniem w pracy. Zmęczona cera jest szara, pozbawiona blasku, z widocznymi zasinieniami i workami pod oczami. Zdarza się, że sami nie widzimy zmęczonej cery, dopiero osoby z naszego otoczenia zwracają nam uwagę, że wyglądamy na zmęczonych. Kiedy problem leży tylko w wyglądzie skóry, wystarczy odpowiednia pielęgnacja, składająca się z zabiegów kosmetycznych i kuracji witaminowej.

Szara, zmęczona cera - co robić?

Należy pamiętać o bezwzględnym obowiązku zmywania makijażu przed snem. Dobrze oczyszczona skóra odwdzięczy nam się promiennym wyglądem. Zacznijmy zatem od żelu myjącego dostosowanego do typu naszej cery, potem osuszmy skórę i użyjmy toniku, by odświeżyć zmęczoną cerę i wyrównać pH. Wskazane jest również używanie peelingów, z uwzględnieniem problematycznych miejsc.
Na rynku kosmetycznym znajduje się mnóstwo maseczek przeznaczonych do zmęczonej cery, które mają pomóc odzyskać jej blask.
Do wykonania makijażu będzie potrzebna rozświetlająca baza, która sprawi, że zmęczona cera będzie wyglądać promiennie. Pokład może być o ton jaśniejszy, by sprawiał bardziej naturalne wrażenie. Cienie pod oczami doskonale ukryje korektor, a niewielka ilość różu na policzkach nada naszej skórze świeży wygląd. Jeśli używasz cieni do powiek, zrezygnuj z tych w odcieniach brązu - jedynie dodadzą Ci lat, postaw na kremowe oraz bladoróżowe.
Zmęczona cera może być wynikiem nieprawidłowej diety, dlatego pamiętaj o piciu dwóch litrów wody dziennie, a także o sokach z marchwi. Wprowadź do swojej diety owoce i warzywa!

Zmęczona cera - przyczyny

Za zmęczoną cerę odpowiadają takie czynniki, jak: nieodpowiednia pielęgnacja, niedobór snu, niewłaściwe odżywianie, brak ruchu, niskie ciśnienie, długotrwały stres, palenie papierosów. To, że kosmetyki tylko w niewielkiej mierze przyczyniają się do negatywnego wyglądu naszej skóry nie znaczy, że nie są ważne w przywracaniu jej odpowiedniego odcienia. Zmęczona cera potrzebuje porządnej dawki witamin i składników, które pomogą jej odzyskać blask.

zmęczona