<div style="text-align:center;color:#fff;font-size:12px;font-weight:600;text-transform:uppercase;background:#ec5176;padding:3px 0;"><a style="color:#fff;">Dla zamówień powyżej <span style="text-decoration:underline;white-space:nowrap;">50zł</span> dostawa <b style="color:#fff;font-weight:600;font-family:Atma, 'source-sans';font-size:20px;">4,99zł!</b> </a></div>

zmarszczki

Zmarszczki na twarzy są pierwszym objawem starzenia się skóry. Niestety nie wynaleziono jeszcze cudownego sposoby na uniknięcie zmarszczek, ale wiele kremów i balsamów może znacznie opóźnić proces starzenia. Zmarszczki budzą w kobietach niepokój. Pomimo tego, że starzenie się jest nieuniknione i odpowiadają za nie geny, wiele osób stara się oszukać przeznaczenie za pomocą kremów i zabiegów odmładzających.

Zmarszczki – kosmetyki


Po kremy przeciwzmarszczkowe najlepiej sięgnąć już po trzydziestym roku życia. Substancje odżywcze zaczynają być produkowane w znacznie mniejszej ilości niż dotychczas dlatego skóry traci swą elastyczność. Samo nawilżanie przestaje działać. Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe działają wszechstronnie – nawilżają, regenerują, odżywiają, uelastyczniają. Stosowanie odpowiednich kremów przeciwdziałających zmarszczkom może znacznie opóźnić ich pojawienie się na twarzy.
Maseczki ujędrniające, są idealne jeśli chcemy błyskawicznie poprawić stan swojej skóry. Najlepiej działają one jednak w połączeniu z kremami przeciwzmarszczkowymi. Jednorazowo dostarczają skórze znacznie większą dawkę składników odżywczych niż sam krem, jednocześnie uelastyczniają tkankę łączną i pobudzają krążenie krwi. Zmarszczki zostają wygładzone, a skóra delikatnie napięta.
Serum jest kosmetykiem o bardzo mocnym działaniu. Uważa się je za skarbnicę składników odżywczych, pielęgnacyjnych oraz odmładzających. Skoncentrowana dawka wyciągów roślinnych, witamin i protein działa błyskawicznie na skórę. Co ważne, efekty uzyskane za pomocą serum utrzymują się na skórze jeszcze długo po odstawieniu kosmetyku. Działa ono przede wszystkim uelastyczniająco, poprawia owal twarzy i znacznie spłyca zmarszczki.

Zmarszczki – dlaczego powstają?


Z wiekiem spada ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze. Przez to staje się ona mniej elastyczna – zmarszczki to lubią. Jednak nie tylko wiek i geny odgrywają dużą rolę w procesie powstawania zmarszczek. Ogromne znaczenie mają również czynniki zewnętrzne takie jak: ekspozycja na słońce, palenie tytoniu czy suchość skóry. Promieniowanie UVA i UVB znacznie przyspieszają powstawanie zmarszczek. Zbyt długa i intensywna ekspozycja na słońce uszkadza kolagen przez co skóra traci swą jędrność. Palenie tytoniu natomiast pozwala wolnym rodnikiem niszczyć strukturę skóry. Ponadto substancje chemiczne szkodzą kolagenowi i elastynie, co może doprowadzić do zmniejszenia elastyczności skóry i powstania zmarszczek. Spadek poziomu kwasu hialuronowego spowodowany wiekiem doprowadza do suchości, w efekcie skóra staje się podatna na zmarszczki.

zmarszczki