ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

do eksfoliacji

Nowoczesne kwasy do eksfoliacji są bezpieczną i skuteczną metodą terapeutyczną z zastosowaniem kompleksu kwasów AHA o wysokim stężeniu oraz optymalnym pH. Bardzo często pada pytanie, o to, jaki kwas używany do eksfoliacji jest najskuteczniejszy. Niestety nie ma tu jednej, prawidłowej odpowiedzi, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Wszystko zależy od tego jak duże są problemy, z którymi ma sobie poradzić kwas oraz jak reaguje na takie zabiegi skóra.

Wskazania do eksfoliacji


Zabiegi można wykonywać zarówno na skórze suchej, mieszanej, jak i tłustej. Peelingi AHA zalecane są również w przypadku umiarkowanego trądziku pospolitego. Ponadto do eksfoliacji nadają się takie problemy jak: skóra zmęczona, tłusta, sucha, szara, pozbawiona blasku, łojotok, trądzik – bez zmian ropnych, przebarwienia powierzchniowe, cera napięta i nieelastyczna.

Przeciwwskazania do eksfoliacji


Eksfoliacji nie powinny się poddawać osoby cierpiące na trądzik różowaty, stany zapalne skóry czy też egzemę. Zabiegi te nie są również polecane w przypadku uszkodzeń skóry, takich jak otarcia i skaleczenia.

Eksfoliacja – czemu służy?

Zabiegi te mają przede wszystkim nawilżyć i zregenerować skórę, wygładzić ją, ale również odmłodzić. Skóra po kwasach do eksfoliacji normalizuje się, a przebarwienia zostają rozjaśnione. Eksfoliacja zapobiega ponownemu powstawaniu przebarwień oraz zaskórników. Przede wszystkim, jest to jeden z zabiegów, które dają szansę osobom z dużymi zmianami potrądzikowymi, takimi jak blizny czy przebarwienia, na doprowadzenie stanu swojej cery to wyglądu sprzed choroby. Dla optymalnego efektu do eksfoliacji powinno się podejść kilkukrotnie.