ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

balsamy, błyszczyki i peelingi do ust

Balsamy do ust stały się gadżetem, który, bez względu na płeć, zawsze mamy przy sobie. Każda kobieta ma tyle balsamów do ust ile ma torebek. Dlaczego nawilżanie ust jest takie ważne? Balsamy do ust dają natychmiastową ulgę spierzchniętym ustom, dlatego tak istotne jest stosowanie ich przez cały rok.

Balsamy do ust – jak wybrać odpowiedni?

Dobór odpowiedniego balsamu do ust nie powinien być trudny. Zazwyczaj sięgamy po ten, który lubimy, bo ładnie pachnie, bo ma ładne opakowanie i jest wydajny. Rzadko zwracamy uwagę na jego konsystencję i skład. Przede wszystkim balsamy do ust powinny mieć działanie nawilżające, wygładzające oraz odżywiające. Niektóre, w swoim składzie, mają również składniki antybakteryjne, dzięki czemu przyspieszają gojenie się opryszczek. Ważna jest również konsystencja – zbyt twarde balsamy do ust w pomadkach trudno się nakłada, zbyt miękkie pod wpływem temperatury lubią się topić. Mocno spierzchnięte usta, szczególnie zimą, wymagają intensywnego nawilżenia balsamami mocno natłuszczającymi. Używane latem balsamy do ust powinny zawierać filtr chroniący przed promieniami UV.

Balsamy do ust – niezawodna pielęgnacja

Balsamy do ust są jednym z najpopularniejszych kosmetyków. Warto zaznaczyć, że oprócz tych nawilżających, nabłyszczających czy natłuszczających znajdziemy również te o specjalnym przeznaczeniu. Lecznicze, przeciwzmarszczkowe – wymagająca skóra ust także znajdzie coś dla siebie. Balsamy do ust przeznaczone są do błyskawicznej pielęgnacji.