ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

trądzikowa

Cera trądzikowa wymaga specjalistycznej opieki. Jednak jak w bezpieczny sposób okiełznać rozszerzone pory, zaskórniki i nadmierny łojotok skóry?

Obecnie trądzik występuje już nie tylko u nastolatków, ale również u osób dorosłych. Jeśli zostanie zbagatelizowany, może pozostawić po sobie trwały ślad w postaci blizn i trudnych do usunięcia przebarwień. Pozostawiony sam sobie, nie zniknie z czasem. Dlatego też cera trądzikowa wymaga specjalistycznej opieki, na którą składają się kosmetyki: tonik do cery trądzikowej, kremy na trądzik oraz żele na trądzik.

Żele na trądzik, czyli skuteczne oczyszczanie


Każdy rodzaj skóry wymaga dokładnego oczyszczania rano i wieczorem. Z pomocą przychodzą żele na trądzik, które pomagają w usunięciu zanieczyszczeń, takich jak resztki makijażu czy nadmiar sebum. Odpowiednio dobrane, działają również antybakteryjnie na skórę, ograniczając tym samym powstawanie nowych zmian.

Żele na trądzik regulują ilość produkowanego przez cerę sebum, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, jednocześnie poprawiając poziom nawilżenia skóry.

Tonik do cery trądzikowej – wybieraj rozsądnie!


Tonik na trądzik nie może mieć właściwości wysuszających, ponieważ przesuszona skóra produkuje więcej łoju, co z kolei sprzyja powstawaniu wyprysków. Dlatego też nie zalecane jest używanie kosmetyków posiadających w swoim składzie alkohol. Wysuszona skóra łatwiej ulega podrażnieniom i procesom starzenia się. Tonik do twarzy trądzikowej powinien mieć właściwości nawilżające, ale także antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Sama tonizacja jest bardzo istotnym elementem codziennej pielęgnacji problematycznej skóry. To za jej pomocą reguluje się stopnień wytwarzania łoju, ale także skutecznie oczyszcza skórę.

Tonik do cery trądzikowej ma za zadanie usunąć zanieczyszczenia nagromadzone na powierzchni skóry. Oczyszcza i przywraca cerze jej naturalne pH. Odpowiednio dobrany tonik na trądzik reguluje wytwarzanie sebum, zapobiega powstawaniu nowych wyprysków oraz przyspiesza gojenie się już powstałych zmian.

Używanie toniku na trądzik sprzyja odświeżeniu skóry, zwężeniu porów, poprawie kolorytu, a także przywróceniu jej optymalnego pH.

Kremy na trądzik – czym kierować się przy ich wyborze?


Odpowiednio dobrane kremy na trądzik wspomagają działanie toników. Ich głównym zadaniem jest uregulowanie wydzielania sebum, powstrzymanie namnażania się bakterii odpowiedzialnych za powstawanie wyprysków, delikatne złuszczanie warstwy rogowej naskórka z jednoczesnym złagodzeniem podrażnień i optymalnym nawilżeniem skóry.

Dostępne na rynku kremy na trądzik charakteryzują się działaniem mikrozłuszczającym i antybakteryjnym. Przyspieszają gojenie się wyprysków oraz zapobiegają powstawaniu nowych zmian.

Żele na trądzik, tonik na trądzik oraz kremy na trądzik, są bronią, dzięki której wygrasz walkę o idealny wygląd skóry!

trądzikowa