ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

masła do ciała

Masło do ciała jest gęste, kremowe, doskonale regeneruje nawet bardzo suchą skórę. Warto po nie sięgnąć, gdy nasza skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia. Masło do ciała jest gęstsze od tradycyjnych balsamów, dzięki czemu są idealne do regeneracji zmęczonej i przesuszonej skóry.

Masło do ciała a balsam

Balsam jest kosmetykiem „lżejszym”, doskonały do użycia zaraz po porannym prysznicu, ponieważ szybko się wchłania, dobrze nawilża i odżywia. Masło do ciała jest produktem „treściwym”, który porządnie natłuszcza i regeneruje skórę, dlatego jest idealny do stosowania po wieczornej kąpieli. Jeśli dobrze wmasujemy masło do ciała uzyskamy długotrwałe nawilżenie na wiele godzin.
Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, kiedy porównujemy ze sobą kosmetyki, jest ich konsystencja. Masło do ciała jest gładką, gęstą substancją, która niektórym może kojarzyć się z ptasim mleczkiem. Balsamy natomiast są zdecydowanie bardziej płynne i lekkie. Łatwiej się rozprowadzają i szybciej wchłaniają. Masło do ciała zostaje na skórze o wiele dłużej. Po nałożeniu go na skórę wieczorem, bywa wyczuwalne jeszcze rano.
Jeśli chodzi o wydajność – masło do ciała zazwyczaj znajduje się w niewielkim słoiczku. Gęstość masła sprawia, że zużywamy go więcej na mniejszej powierzchni ciała, dlatego też szybciej musimy sięgać po nowe opakowanie. Natomiast balsamy, z reguły, posiadają wygodne tubki z pompką, dzięki której możemy wydobyć dokładnie tyle produktu, ile potrzebujemy.

Masło do ciała – pielęgnacja

Masło do ciała posiada zdecydowanie większą ilość substancji odżywczych, dzięki którym dogłębnie odżywia naskórek. Zazwyczaj efekty widać już po pierwszym zastosowaniu masła do ciała – skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza.
Masło do ciała jest istną bombą witaminową dla naszej skóry. Dlatego też jego działanie widać zdecydowanie szybciej w porównaniu do balsamu. Jednak masło do ciała pozostawia na skórze film, przez co nie zalecane jest stosowanie go rano, gdy mamy mało czasu.