ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

kremy do twarzy

Kremy do twarzy są wciąż niedocenionym kosmetykiem, który najlepiej zadba o twoją skórę. Zachowanie zdrowego wyglądu cery, tak, by zawsze była piękna i młoda nie musi być pracochłonne – wystarczą odpowiednie kremy do twarzy. W ciągu dnia zapewniają nawilżenie i ochronę przed wiatrem oraz słońcem, w nocy pomagają zregenerować się skórze. Jednak, by działały korzystnie na naszą cerę należy je właściwie dobrać.

Kremy do twarzy – jak spośród wielu wybrać ten idealny?

Wiele z nas podczas zakupu kremu do twarzy kieruje się głównie jego zapachem, wyglądem słoiczka, opinią koleżanki, ciekawym opisem na pudełku oraz ceną. Niekiedy okazuje się, że wybór ten nie był celny i kolejny kosmetyk zostanie zakopany gdzieś głęboko na półce w łazience, do momentu następnych porządków, kiedy to ze zdziwieniem stwierdzimy, że jego termin ważności już dawno minął. Aby uniknąć takiej sytuacji najlepiej jest poprosić w sklepie o próbki kilku kremów do twarzy i dopiero po ich przetestowaniu zdecydować się na większe opakowanie.

Czy kremy do twarzy trzeba zmieniać?

Oczywiście! Najlepiej, co 4-6 tygodni, czyli po 1-2 opakowaniach kremu. Tyle w zupełności wystarczy, by krem do twarzy zadziałał. Żaden kosmetyk nie jest idealny, dlatego za pomocą takich częstych zmian dostarczymy cerze wszystkich niezbędnych składników. Po tym czasie można spokojnie wrócić do poprzedniego kremu do twarzy, jeśli jest naszym faworytem. Po trzydziestce zalecane jest stosowanie dwóch rodzajów kremów do twarzy: na dzień i na noc.

Co powinien zawierać dobry krem?

Kremy do twarzy muszą posiadać przede wszystkim filtry przeciwsłoneczne UV, ponieważ wbrew pozorom to słońce jest największym wrogiem naszej skóry. Jesteśmy narażone na jego promienie nie tylko na plaży i nie tylko latem. Ponadto powinny zawierać przeciwutleniacze, na przykład: witaminy C, E oraz flawonoidy, a także składniki nawilżające: kwas hialuronowy, glicerynę, mocznik, oleje roślinne, ceramidy, kwasy tłuszczowe, silikony lub algi.
Dobrze dobrane kremy do twarzy są najlepszym, co może spotkać naszą cerę.

kremy do twarzy