ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

wrażliwa

Odpowiedni dobór kosmetyków do cery wrażliwej jest szczególnie ważny. Bardzo łatwo ulega ona zaczerwienieniom i podrażnieniom, zarówno od źle dobranych produktów, nieodpowiedniej diety, jak i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Cerę wrażliwą podrażnić może wszystko – kosmetyki, ostre potrawy, alkohol, detergenty. Dlatego też używane preparaty nie mogą mieć środków konserwujących, zapachu, koloru, czy parabenów.

Kremy nawilżające do cery wrażliwej

Kremy nawilżające do cery wrażliwej powinny mieć właściwości ochronne, kojące i łagodzące podrażnienia. Ważne, by posiadały składniki odżywcze i mocno nawilżające.

Posiadaczki cery wrażliwej powinny wyznawać zasadę minimalizmu. By nie podrażnić skóry, należy zrezygnować z mocnego oczyszczania twarzy. Warto sięgać po mleczka, płyny micelarne i toniki przeznaczone dla cery wrażliwej. W przypadku stosowania delikatnych żeli do mycia twarzy, należy pamiętać o unikaniu wody kranowej – zastąpić ją można wodą mineralną lub przegotowaną i ostudzoną.

Kremy nawilżające do cery wrażliwej mają łagodzić podrażnienia i odżywiać skórę, a w dzień chronić ją przed szkodliwym działaniem wiatru, słońca czy mrozu.

Płyn micelarny do cery wrażliwej

Płyn micelarny do cery wrażliwej o właściwościach pielęgnujących, delikatnie lecz skutecznie usuwa makijaż, nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia nagromadzone na skórze przez cały dzień. Odpowiednio dobrany preparat pomaga zmniejszyć uczucie suchości, zaczerwienienia i podrażnienia. Jego stosowanie nie wymaga pocierania skóry wacikiem.

Płyn micelarny do cery wrażliwej powinien być bezzapachowy, nie posiadać koloru, ani żadnych drobinek.

Cera wrażliwa wymaga również złuszczenia. Do tego celu doskonale nadają się peelingi enzymatyczne, które nie są inwazyjne. Mogą one wywołać lekkie zaczerwienienie skóry, jednak jest ono krótkotrwałe.

wrażliwa