ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

szampony

Szampony należą do najpopularniejszych produktów kosmetycznych, których używają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Na sklepowych półkach można znaleźć bardzo wiele rodzajów szamponów. Szampony w swym działaniu mają zapewnić użytkownikom przede wszystkim oczyszczoną i nawilżoną skórę głowy oraz czyste, miękkie i zdrowe włosy.

Jakie szampony wybieramy najczęściej?

Większą uwagę do wyboru szamponu przywiązują kobiety. Mężczyźni bardzo często wybierają produkty do mycia ciała, twarzy i włosów w jednym. Kobiety zaś najczęściej sięgają po szampony na wypadające włosy, do włosów suchych i zniszczonych, przeciwłupieżowe oraz do włosów farbowanych. Szampony kuszą różną (zazwyczaj sporą) pojemnością, fikuśnymi butelkami, atrakcyjnymi cenami i obietnicami zdrowych i lśniących włosów.

Szampony kiedyś i dziś

Na przełomie XIX i XX wieku do mycia włosów używano jeszcze szarego mydła, jednak by móc je potem rozczesać stosowano mydło w towarzystwie octu. Dopiero w 1903 roku został wprowadzony szampon w proszku do rozpuszczania w wodzie. Ze względu na niską cenę stał się bardzo pożądanym produktem. Już ówczesne szampony miały, nie tylko myć włosy, ale także zapobiegać siwieniu, łupieżowi oraz wypadaniu włosów. Dopiero w 1927 roku na rynku pojawił się szampon w płynie, który stał się przebojem. W Polsce pierwszy szampon w płynie został wyprodukowany dopiero w latach 60. XX wieku.

Działanie szamponów

Kto z nas nie widział reklam, które obiecywały, że konkretne szampony zdziałają cuda z naszymi włosami? Jednak zetknięcie z danym produktem kończyło się ogromnym rozczarowaniem. Z szamponami, tak jak z innymi kosmetykami - bywa różnie. Niewłaściwie dobrane mogą uczulić, przetłuszczać włosy albo wysuszać skórę głowy. Kupując szampony należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład oraz typ włosów do jakiego są przeznaczone, tak by zminimalizować ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych.

szampony