NOWOŚĆ! maseczki do twarzy z kwasami

balsamy do ciała

Balsamy do ciała stały się obowiązkowym kosmetykiem do pielęgnacji skóry przez cały rok. Tym, którzy nie mają cierpliwości do monotonnego nawilżania skóry zalecane jest stosowanie go chociaż jesienią i zimą, kiedy ogrzewane przez kaloryfery powietrze przesusza skórę. Balsamy do ciała stanowią bardzo ważną linię obrony przed wysuszeniem i przedwczesnym zwiotczeniem skóry.

Jakie balsamy do ciała wybierać?

Balsamów jest wiele, jak zatem wybrać ten najlepszy dla twojej skóry? Przede wszystkim należy określić, z czym chcemy się zmierzyć. Czy zależy nam nam nawilżeniu, zregenerowaniu, wyszczupleniu, pozbyciu się cellulitu czy też nadaniu ładnego kolorytu skórze.
Skórze bardzo mocno przesuszonej i łuszczącej się potrzebny będzie balsam do ciała o działaniu regenerującym. Jeśli czujesz, że twoja skóra jest bardzo napięta po prysznicu, zaaplikuj jej sporą dawkę balsamu nawilżającego. Najlepsze balsamy do ciała o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym powinny mieć w swoim składzie L-karnitynę oraz kofeinę, które przywrócą jędrność twojej skórze i ułatwią pozbycie się zbędnego tłuszczyku z problematycznych miejsc. Z kolei balsamy brązujące pozwolą ci uzyskać zdrowy i piękny wygląd skóry.

Balsamy do ciała – co warto wiedzieć?

Nasza skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia przez cały rok. Dlatego codzienne aplikowanie jej balsamów do ciała powinno stać się naszym rytuałem. Według zaleceń, nawilżanie skóry najbardziej sprawdza się, gdy robimy to dwa razy dziennie, jednak jeśli rano zazwyczaj nie masz czasu na zabiegi pielęgnacyjne powinnaś pamiętać o tym wieczorami. Najważniejsze, by balsamy do ciała wsmarowywać bezpośrednio po kąpieli, kiedy skóra jest czysta i gotowa na przyjęcie dawki odżywczych składników.

Balsamy do ciała – tradycja czy innowacja?

Obecnie tradycyjne balsamy do ciała cieszą się niesłabnącą popularnością, pomimo wprowadzenia na rynek ich łatwiejszych w aplikacji odpowiedników – balsamów pod prysznic. Dużym plusem przemawiającym za tradycyjnymi balsamami do ciała jest ich ogromny wybór na sklepowych półkach. W odróżnieniu od wciąż zbyt małego wyboru balsamów pod prysznic, jesteśmy w stanie za każdym razem kupować inny balsam do ciała aż do momentu znalezienia swojego faworyta. Ponadto, niektóre rodzaje balsamów do ciała nie mają racji bytu w wersji pod prysznicowej. Balsamy wyszczuplające i antycellulitowe muszą mieć okazję do całkowitego wchłonięcia się, co nie jest do końca możliwe pod prysznicem.