ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

Jak zregenerować zniszczone dłonie? Sprawdź najpopularniejsze sposoby!

star_rateOcena artykułu 0

Jak zregenerować zniszczone dłonie

Jak zregenerować zniszczone dłonie, tak by cieszyć się ich naturalnym, zdrowym wyglądem? Nieprzyjemne zmiany skórne na dłoniach dotyka wiele osób. Nic w tym dziwnego, przecież jest to jedna z tych części ciała, które są non stop eksponowane, przez co również narażone na urazy. Sucha, popękana skóra, wygląda nieestetycznie, a przy tym dodatkowo często sprawia ból. Zadbane dłonie i paznokcie, tak samo, jak uśmiech są naszą wizytówką, dlatego warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Zatem, jak zregenerować zniszczone dłonie i cieszyć się ich zdrowym wyglądem? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule! 

Przyczyny zniszczonych dłoni

Pękająca, sucha i wrażliwa skóra na dłoniach, to przyczyna wielu czynników, takich jak: Zmiana temperatury - najbardziej niesprzyjające zmiany pogodowe, jak  mróz, wiatr, deszcz. W takie dni krem nawilżający oraz rękawiczki, to podstawa!

➤ Brak witamin - to, jakie składniki dostarczamy do organizmu ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry. Brak takich witamin, jak: A, C i E - może przyczyniać się i pogłębiać problem zniszczonych dłoni. Dlatego, warto dbać o odpowiednią suplementację, a jeśli uważasz, że przyczyna związana ze zniszczonymi dłoniach leży po stronie organizmu, skonsultuj się z lekarzem.

➤ Odwodnienie organizmu - na dłoniach znajduje się wiele gruczołów potowych, w związku z czym, skóra na nich traci wodę stosunkowo szybciej niż na innych częściach ciała. Odwodnienie najczęściej występuje podczas chorób żołądkowych, wtedy można również zauważyć znaczny spadek kondycji skóry na dłoniach.

➤ Choroby - cukrzyca, atopowe zapalenie skóry, zmiany hormonalne, a także problemy z tarczycą i nerkami - mogą być przyczyną suchych, zniszczonych dłoni.

➤ Silne detergenty - niewątpliwie jest to najczęstsza przyczyna zniszczonych dłoni. Środki czyszczące, których używamy, na co dzień mogą wpływać negatywnie na kondycję skóry.

Zniszczone dłonie - jakie kosmetyki wybierać?

Jak zregenerować zniszczone dłonie - krem do rąk

Na rynku jest wiele kosmetyków do rąk. Stojąc przed wyborem, kremu, nie kieruj się jedynie jego zapachem! Zwróć również uwagę, na to, czy zawiera on odpowiednie składniki, takie jak np.: 

✓ Składniki tłuszczowe - olej słonecznikowy oraz parafinowy, wazelina, lecytyna, gliceryna, silikony. Składniki te są odpowiedzialne za zabezpieczenie skóry przed szkodliwymi działaniami zewnętrznymi, np. wiatr i mróz. Tworzą one na powierzchni skóry ochronną warstwę.

✓ Masło shea - jest to tłuszcz, natomiast nie bez przyczyny został wymieniony osobno. To najcenniejszy składnik kosmetyków naturalnych. Intensywnie pielęgnuje i wygładza skórę. Przynosi natychmiastowe ukojenie. Masło shea pomaga zarówno na zniszczone dłonie, oraz szorstkie i suche  łokcie. 

✓ Ceramidy - uszczelniają warstwę rogową naskórka.

✓ Keratyna - podczas pielęgnacji dłoni warto również zadbać o paznokcie. Składnik ten poprawia ich kondycję i zwiększa elastyczność.

✓ Mocznik - posiada  silne właściwości nawilżające.

✓ Alantoina i Pantenol - łagodzą swędzenie, zaczerwienienia skóry. Pomagają w szybszej regeneracji bardzo zniszczonych dłoni.

✓ Witaminy - są niezwykle ważnym budulcem w trosce o zdrowe dłonie. Zaliczamy do nich:

→ witamina E jest odpowiedzialna za wilgotność oraz za ochronę skóry przed wolnymi rodnikami,
→ witamina C rozjaśnia skórę, a także usuwa przebarwienia,
→ witamina A przeciwdziała przebarwieniom na skórze.

Staraj się, by Twoje kosmetyki do rąk zawierały powyższe składniki. Oczywiście, wszystkich tych elementów nie znajdziesz w jednym kremie. Natomiast warto szukać takich produktów, które w składzie będą miały ich najwięcej. Kieruj się również tym, w jakim stanie są Twoje dłonie. Przykładowo, jeśli na dłoniach występują liczne przebarwienia - postaraj się, aby w wybranym kosmetyku znajdowała się np. witamina C. 

Peeling też jest ważny!

W trosce o zdrowe dłonie warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji peeling. Wykonując delikatny masaż z użyciem peelingu, ścieramy martwy naskórek, dzięki czemu nałożone później składniki odżywcze dogłębniej wnikają w skórę dłoni. Dodatkowo taki zabieg pobudza krążenie krwi, co jest niezwykle ważne dla osób, których dłonie są sine. 

Zniszczone dłonie - codzienne nawyki

Jak zregenerować zniszczone dłonie - efekt po pielęgnacji

W trosce o piękne, zadbane dłonie, nie wystarczy jedynie nakładać krem nawilżający. Do swojej codziennej rutyny warto wprowadzić kilka prostych nawyków. Z pewnością pomogą one odbudować zniszczone dłonie, a także zachować zdrowy wygląd skóry na dłużej.

✓ Podstawową zasadą jest zachowanie odpowiedniej higieny. Woda stosowana podczas mycia rąk nie powinna być gorąca, ponieważ zbyt wysoka temperatura podrażnia skórę. Używaj wody letniej bądź ciepłej.
✓ Porządki domowe wykonuj w rękawiczkach ochronnych. Skórę dłoni należy zabezpieczyć. Jest to bardzo ważna czynność, ponieważ płyny do naczyń, podłóg i inne detergenty, to bardzo silne, żrące środki czystości.
✓ Po każdym myciu rąk lub ich dezynfekcji zadbaj o ich odpowiednie nawilżenie. Wybierz krem, który działa, ochronnie, regenerująco i nawilżająco.
✓ Staraj się raz w tygodniu wykonać domowy zabieg pielęgnacyjny, poniżej znajdziesz trzy sprawdzone i proste sposoby, które pomogą Ci zregenerować zniszczoną skórę dłoni.

6 zasad codziennej pielęgnacji dłoni w zimie

Zima to szczególny czas, w którym skóra dłoni wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Bardzo często krem nawilżający to za mało, aby w pełni zadbać o zdrową kondycję i naturalny koloryt skóry dłoni. Pamiętaj również, że lepiej zapobiegać niż leczyć! W związku z tym poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak postępować w chłodne, zimowe dni, aby nie narazić skóry na dodatkowe negatywne czynniki.

✓ Noś rękawiczki dopasowane do warunków pogodowych.
✓ Pij ciepłe napoje.
✓ Żyj aktywnie.
✓ Sięgaj po kremy nawilżające, do skóry bardzo suchej
✓ Przemyśl zakup nawilżacza powietrza.
✓ Po wejściu do pomieszczenia staraj się wymyć ręce pod bieżącą ciepłą wodą, stopniowo zwiększając jej temperaturę.

 Zalecenia te powinny pomóc w regeneracji zniszczonych dłoni. Jeśli jednak powyższe wytyczne nie dały żadnych rezultatów, warto rozważyć wizytę u lekarza. Podrażnione, suche lub sine ręce mogą być oznaką problemów zdrowotnych związanych z układem krążenia bądź alergiami.

Profesjonalne zabiegi na regenerację skóry dłoni

Jak zregenerować zniszczone dłonie - profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Jeśli Twoje dłonie potrzebują natychmiastowej regeneracji, warto wziąć pod uwagę profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Do zabiegów upiększających dłonie można zaliczyć między innymi:

➤ zabiegi parafinowe - polegają  na zastosowaniu specjalnych rękawiczek parafinowych. Na początku dłonie są oczyszczane peelingiem. Następnie pokrywana się je grubą warstwą odżywczej maski. Tak przygotowane dłonie w kolejnym etapie są zanurzane kilkakrotnie w ciepłej, płynnej parafinie. Ten zabieg sprawdzi się u tych osób, których dłonie wymagają intensywnego i dogłębnego nawilżenia. Parafina tworzy, 'ciepłe rękawiczki' dzięki temu kosmetyki szybciej się wchłaniają, dłonie rozgrzewają się, poprawiając krążenie.
➤ zabiegi dermatologii estetycznej - są to zabiegi, których celem jest usunięcie z rąk przebarwień i zaczerwienień. Efekt uzyskuje się za pomocą odpowiednio skomponowanych mieszanek kwasowych. Dodatkowo przeprowadzana jest mezoterapia, która dostarcza w głąb skóry silnie i odżywcze składniki.

Domowe sposoby na zniszczone dłonie

Jak zregenerować zniszczone dłonie - domowe składniki do regeneracji  zniszczonych dłoni

Rynek kosmetyczny ma do zaoferowania wiele produktów, które mogą spełnić Twoje oczekiwania z zakresu pielęgnacji zniszczonych dłoni. Jeśli jednak dysponujesz czasem i odpowiednimi składnikami możesz również zregenerować zniszczone dłonie domowymi sposobami. Poniżej znajdziesz kilka najpopularniejszych metod.

Głębokie nawilżenie - oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest bogata w takie witaminy, jak: A, B, C, E oraz F, są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a także zdrowego wyglądu skóry. Do przygotowania kąpieli przygotuj:

→  1/2 szklanki oliwy z oliwek
→  1 cytrynę
→  kapsułki z witaminami A+E

W rondelku podgrzej delikatnie oliwę, dodaj cytrynę oraz zawartość kapsułek. Wszystko dokładnie wymieszaj. Dłonie należy moczyć w tak przygotowanej oliwie przez około 15 minut. Aby wzmocnić dodatkowo efekt, po namaczaniu załóż bawełniane rękawiczki na około 20 minut. Taką kurację warto powtórzyć 1-2 razy w tygodniu.

Peeling z kawy

Miłośnikom zapachu kawy ten peeling szczególnie przypadnie do gustu. Wystarczy, zalać 4 łyżeczki kawy parzonej wrzątkiem. Po 5 minutach odlej nadmiar wody, a fusy wetrzyj w skórę rąk. Taki zabieg najlepiej stosować regularnie, nawet jeden raz na dobę. Kawa mocno nawilży oraz oczyści dłonie.

Odżywcza moc siemienia lnianego

Witamina A, E oraz cynk i nienasycone kwasy tłuszczowe, te wszystkie składniki odżywcze zawiera siemię lniane. Posiada działanie naprawcze, zarówno na skórę dłoni, jak i paznokcie. Zalej 4-5 łyżek siemienia lnianego wrzącą wodą i odczekaj około 10 minut. Następnie na około 20 minut zanurz ręce w preparacie (pamiętaj, sprawdź czy siemię lniane nie jest zbyt gorące!). Na koniec spłucz maseczkę letnią wodą i nałóż na zniszczone dłonie swój ulubiony krem.

Jak zregenerować zniszczone dłonie - podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak zregenerować zniszczone dłonie - spróbuj zastosować się do powyżej opisanych porad. Możliwe, że Twoim dłoniom brakuje witamin lub dodatkowej ochrony w chłodniejsze dni. Miej na uwadze także to, iż problemy ze skórą na dłoniach mogą być wynikiem osłabienia organizmu, nadmiernego stresu, a także choroby. Jeżeli domowe sposoby na regenerację skóry dłoni nie pomagają w dłuższym okresie czasu, a kosmetyki nawilżająco-ochronne nie dają żadnych rezultatów - koniecznie skonsultuj problem z lekarzem. 

 

Zainteresować Cię może również:

Rozdwojone końcówki - co je powoduje i jak pomóc swoim włosom?

Okiełznaj puszące się włosy! Najlepsze sposoby na wygładzenie włosów

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o prawidłowej pielęgnacji włosów