ŻELE POD PRYSZNIC - SPRAWDŹ PROMOCJĘ!

Naturalne olejki w pielęgnacji skóry suchej

star_rateOcena artykułu 0

sucha-skora

W okresie pozimowym wiele osób skarży się na pogorszoną kondycję skóry. Niskie temperatury, wiatr, mróz, sztuczne ogrzewanie, zmiany temperatur nie wpływają korzystnie na jej formę. Rozwiązaniem mogą być olejki, ponieważ na stan skóry duży wpływ ma pora roku – w zimie oddaje ona więcej wilgoci do otoczenia, co spowodowane jest suchym powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach. Czynniki te przyczyniają się do osłabienia właściwości ochronnych płaszcza lipidowego skóry. Skutkuje to zwiększoną suchością, podrażnieniami, a często nawet odwodnieniem skóry, która może się łuszczyć i wpływać na pojawienie się nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia, napięcia skóry twarzy, ciała czy dłoni.

Stan suchości skóry wynika z niedostatecznej ilości naturalnych substancji tworzących ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz zatrzymujących wodę w głębszych warstwach skóry. W pielęgnacji skóry w osłabionej kondycji powinniśmy stosować produkty, które zawierają składniki lipidowe (tłuszczowe) w swojej recepturze: masła, oleje, woski.

Naturalne olejki przyczyniają się do odbudowy i polepszenia integralności komórek skóry – następuje zmniejszenie utraty wody z głębokich warstw skóry (tzw. TEWL – ang transepidermal water loss – przeznaskórkowa utrata wody).

Proponowane olejki to między innymi:

olejek z pestek winogron
olejek awokado
olejek arganowy

Olejek z pestek winogron

Jest to olejek, który charakteryzuje bardzo wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin, flawonoidów. Bardzo pożądaną właściwością tego olejku jest bardzo dobra wchłanialność – nie pozostawia na skórze nieprzyjemnej tłustości, jest szybko i dobrze absorbowany przez skórę.

Skład chemiczny olejku z pestek winogron nadaje mu wszechstronnych właściwości: przeciwzmarszczkowe, poprawiające jędrność, elastyczność skóry – dla skóry dojrzałej ma działanie kojące, łagodzące – w pielęgnacji skóry wrażliwej, naczyniowej wzmacnia barierę ochronną skóry – skóra sucha, napięta, odwodniona.

Wyniki badań skuteczności produktów Ziaja zawierających olejek z pestek winogron:

➤ dla kremu do twarzy: wzrost nawilżenia skóry o 52%

➤ mleczko do ciała: wzrost nawilżenia skóry: 62%, redukcja TEWL: 23%

➤ krem do rąk: wzrost nawilżenia skóry: 40%

olejek pielegnacja ciala

Olejek arganowy

Bardzo popularny w ostatnich latach olej arganowy wytwarzany jest z nasion drzewa arganowego, które występuje w Maroko. Zawiera bardzo dużą ilość NNKT (kwasy omega 3), witaminy E. Uzupełnia niedobory składników budulcowych skóry – dostarcza niezbędnych ceramidów, przydatnych w pielęgnacji skór zniszczonych, odwodnionych, suchych, a nawet atopowych. Jest powszechnie stosowany w preparatach o działaniu przeciwzmarszczkowym, niweluje wolne rodniki odpowiedzialne za procesy degradacji włókien kolagenowych i elastynowych, które utrzymują jędrność i elastyczność skóry.

Wyniki badań skuteczności produktów Ziaja zawierających olejek arganowy:

➤ krem do twarzy: wzrost nawilżenia skóry o 49%

➤ mleczko do ciała: wzrost nawilżenia skóry o 35%

➤ krem do rąk: wzrost nawilżenia skóry o 39%

Olejek z awokado

Zaliczany jest do najcenniejszych olejów kosmetycznych. Zawiera NNKT, skwalen, witaminy A, C, E, aminokwasy, potas, żelazo.

Idealnie sprawdza się w przypadku skóry suchej, zniszczonej, podrażnionej. Ma bardzo dobre właściwości zmiękczające szorstką skórę. Stosowany jest w pielęgnacji twarzy, ciała, a nawet włosów. Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Doskonale penetruje skórę i działa w jej głębokich warstwach dając długotrwały efekt regeneracji.

Wyniki badań skuteczności produktów Ziaja zawierających olejek awokado:

➤ krem do twarzy: wzrost nawilżenia skóry o 49%

➤ mleczko do ciała: wzrost nawilżenia skóry o 42%, redukcja TEWL 28%

➤ krem do rąk: wzrost nawilżenia skóry o 31%

Przedstawione olejki mogą być stosowane nie tylko w pielęgnacji skóry ale również w pielęgnacji włosów. Olejowanie jest zabiegiem, który daje bardzo dobre rezultaty pielęgnacyjne. Włosy zyskują elastyczność, blask, gładkość. Stają się bardziej odporne na działanie czynników, powodujących ich niszczenie – tj. przegrzewanie włosów, zabiegi fryzjerskie, stosowanie wysuszających produktów stylizujących. Wybrany olejek stosujemy na suche lub mokre włosy na minimum pół godziny przed myciem włosów. W przypadku suchych, łamliwych końcówek włosów można zastosować na nie odrobinę olejku po myciu.

Jeśli czujesz, że Twoja skóra jest w osłabionej kondycji, wprowadź do swojej pielęgnacji produkty z naturalnymi olejkami, które ukoją i przywrócą jej równowagę.